Fiziskā kultūra sagatavošanas grupai fgos. Fiziskās audzināšanas stundu plāns sagatavošanas grupā. Septembris Oktobris Novembris

13.09.2020

Nodarbības kopsavilkums par fiziskā audzināšana iekšā sagatavošanas grupa"Jautrais ceļojums uz zooloģisko dārzu"

Stol Oksana Vladimirovna, MADOU Nr.203 "Kombinētā tipa bērnudārzs" skolotāja, Kemerova
Šis materiāls būs interesants sporta instruktoriem un pedagogiem
Mērķis: bērnu veselības stiprināšana, bērnu izglītošana fiziskās audzināšanas nepieciešamības jomā.
Uzdevumi: Vingrinājums brīvajā skriešanā ar izvairīšanās p / un "Traps", vingrojums soļošanā un skriešanā, bumbas mētāšanā un tveršanā ar abām rokām, slīdēšanai uz soliņa uz vēdera, pievilkšanās uz rokām, soļošanā pa virvi. ar pievienotu soli; nostiprināt jaunu ritmiskās vingrošanas vingrinājumu komplektu; stiepšanās un austrumu deju elementi; precizēt un vispārināt bērnu zināšanas par dzīvniekiem; veicināt dzirdes un vizuālās uzmanības attīstību; attīstīt runas un kustību koordināciju, radošo iztēli; audzināt aktivitāti, zinātkāri, pašorganizēšanās prasmes, savstarpēju palīdzību.
Aprīkojums: 2 soliņi, 4 stīpas, grozs ar bumbiņām, virve, āra spēlei "Slazdi", astes katram
Kursa gaita.
Sastājieties rindā pa vienam
Pedagogs: Pleci bija iztaisnoti, vēderi ievilkti, rokas piespiestas pie ķermeņa
"Grupa - vienlīdzīgi, klusi! Fiziskā audzināšana!
Bērni:Čau!
Pedagogs: Pirmās saites vadītāja ir Kristīna, otrās saites vadītāja ir Saša.
Viņi pacēla rokas pirmo saiti, viņi pacēla rokas - otro saiti, kurš ir aiz Sašas
Šodien mūsu fiziskajā nodarbība Es gribu jums uzminēt mīklas, un, ja jūs to uzminēsit, jūs uzzināsit, kur mēs dosimies
Mīklas par dzīvniekiem (vilku, degunradžu, briežu, ķenguru)
Kur jūs varat redzēt visus šos dzīvniekus? Šodien dosimies uz zoodārzu.
Pedagogs:
Un tagad uzmanību! Grupa vienlīdzīga, klusi!
Pa labi (viens, divi) Dodamies uz zoodārzu.
marta solis. Izklausās pēc mūzikas priekš dažādi veidi pastaiga (pastaigas ilgums 2 minūtes)
Skolotājs uzrauga stāju (iztaisnoja muguru, pacēla degunus, skatās viens pret otru pakausī, netuvojas)
Staigāšana uz pirkstiem
Paskatīsimies, cik tālu ir zoodārzs? (labā roka zem viziera, kreisā roka uz jostas, kājas taisnas)
Skolotājs uzrauga stāju (mēs netuvojamies, deguns ir pacelts, mēs skatāmies viens uz otru pakausī)
Staigāšana uz papēžiem
Sāka līt, lai nesaslapinātu kājas, ejam uz papēžiem, atveram lietussargus, degunus uz augšu, mugura taisna, turamies līdzenumā
Iešana sānsolī Mēs pieliekam vienas kājas papēdi pie otras pirksta
Ejot pa šauro taku
Staigāšana uz ārējās pēdas
No meža iznāca lācis (mugura līdzena, turamies distancē)
staigājot ar augsts pacēlājs kājas saliekts ceļos
Pastaiga zoss solis


Skriešanas gājiens uz zoodārzu(acis pret grīdu nenolaižam, skatāmies uz priekšu) Ritmiska mūzika skriešanas skaņām (skrējiena ilgums 3 minūtes)
Skriešana pa apli, čūska, galops, sānsolis, brīvs
soļu gājiens
Elpošanas vingrinājums
Pedagogs: rindojas četrās kolonnās
Beidzot nonācām zoodārzā
Dzīvnieku aerobika (ORU) Pievērsiet uzmanību pozai
1. "Ejam uz zoodārzu."
I.p. –o.s. rokas uz jostas
Pārkāpjot soli no papēža līdz kājām, rokas uz jostas
2. "Lācis skrāpē muguru pret koku."
I.p. – o.s. rokas lejā
Pārmaiņus paceliet un nolaidiet labo un kreiso plecu, pēc tam vienlaikus divus plecus (katru 4 reizes)
3. "Pērtiķis plūc banānus no zara."
I.p. - rokas uz leju, kājas plecu platumā
Paceliet labo roku caur sāniem uz augšu, tad pa kreisi. Nolaidiet labo roku uz priekšu un uz leju, tad pa kreisi.
4. “Lielā plankumainā žirafe šūpojas garš kakls».
I.p. - kājas platākas par pleciem, rokas augšā pilī. Noliecas uz sāniem (8 reizes)


5. "Strauss ar garu kaklu paslēpa galvu smiltīs."
I.p. - kājas platākas par pleciem, rokas augšā pilī. Noliec uz priekšu, pieskaras grīdai ar rokām, nesaliec kājas.(8 reizes)
6. "Plēsīgā pantera stiepjas saulē."
I.p. - Sēžot uz papēžiem, krūtis pieskaras ceļgaliem, rokas izstieptas uz priekšu, guļ uz grīdas.Neatceļot rokas no grīdas, iztaisno kājas, guļ uz vēdera, rokas taisnas.(8 reizes)
7. "Viltīgā lapsa"
I.p. - sēžot uz grīdas, kājas saliektas ceļos, noliecot kājas pa labi, pa kreisi (8 reizes)
8. "Izcirtumā pūkains zaķis lec no krūma uz krūmu."
Lēkšana uz divām kājām no vienas puses uz otru.
Labi darīts, ar to arī iesildīšanās beigas
ATS
Bērni turpina ceļu cauri zoodārzam, nonāk būrī ar pērtiķiem. Tiek veikti galvenie kustību veidi:
1. Rāpošana uz vingrošanas sola uz vēdera, pievelkoties ar rokām (mērkaķis rāpo pa koku).
2. Bumbiņas mešana un ķeršana ar divām rokām (mērkaķis noķer kokosriekstu).
3. Ejot pa striķi, rokas uz jostas (mērkaķis staigā pa liānu).
Pedagogs: ej uz būriem un ierindojies uz saitēm
izkārtojam ekipējumu (2 soliņi, grozs ar bumbiņām, 4 stīpas, virve)
Uzdevums:


Rāpot pa soliņu (bērns rāda), lēkt no zara uz zaru (caur stīpām), doties uz grozu ar abām rokām mētāt bumbu un noķert to, atgriezties atpakaļ ar sānsoli, rokas uz jostas - pa virvi.
Skolotājs vērš uzmanību uz to, ka vingrinājums ir jāveic kvalitatīvi.
Mēs noņemam visas priekšrocības un sarindojamies kolonnā
Mobilā spēle "Slazdi"


spēlēt 3-4 reizes


Elpošanas vingrinājums
Ieelpo ar snīpi, rokas uz augšu - uz izelpas izrunājam cepumu - upe - ku (katrai zilbei sasit spārnus) vai
Ieelpo ar snīpi, rokas uz augšu – uz izelpas gah-ha-ha-ha
Mūsu ceļojums nav beidzies, un jūs un es atrodamies terārijā ar čūskām
Pedagogs: Kas ir čūskas?
Bērni: Viņi ir ļoti elastīgi, skaisti un graciozi.
Bērni veic stiepšanās kustības un austrumu deju elementus austrumu melodijas skaņās.
Stiepšanās vingrinājumi ar austrumu deju elementiem

1. Sēžot, kājas kopā, noliecoties uz priekšu līdz kāju pirkstiem.
2. Sēžot, kājas nošķirtas, noliecoties uz priekšu, uz labo kāju, uz kreiso kāju.
3. "Mazais tauriņš."
Sēžot, savienojiet pēdas, izklājiet ceļus uz sāniem pēc iespējas plašāk.
4. "Lielais tauriņš".
Guļus, kājas uz augšu, izpletiet taisnas kājas uz sāniem pēc iespējas platāk, palīdzot ar rokām.
5. "Noliecas uz sāniem."
Sēž "turks", noliecies uz labo pusi, kreiso roku
virs galvas, labā roka uz sāniem uzsvarā, tas pats otrā virzienā.
6. "Paskaties pa logu."
Sēžot "turku valodā", izveidojiet apaļu "logu" ar rokām. Galvas kustība uz priekšu un atpakaļ.
7. "Pieskarieties savai rokai ar ausi."
I.p. - arī. Galvas kustība pa labi, pa kreisi.
8. "Zieds sniedzas pēc saules."
Sēžot "turku valodā", savienojiet plaukstas sejas līmenī. Lēnām paceliet rokas uz augšu un izklājiet tās saliektas uz sāniem, lai jūsu elkoņi skatītos uz leju un plaukstas uz augšu.
9. "Bumerangs". Guļus, novietojiet kājas aiz galvas.
10. "Bultiņa". Sēžot "turks", rokas uz augšu, vienas rokas plauksta atrodas uz otras rokas aizmugures, izstiepiet uz augšu.
Un tā mūsu ceļojums beidzās! Mūsu vilciens mūs gaida...
Mēs būvējam
Staigāšana apļos, elpošanas vingrinājumi
Nodarbības kopsavilkums- Bērnu darbu izvērtēšana.
Kur tu šodien ceļoji?
Kur tu vēlētos doties nākamreiz?
Šeit mūsu ceļojums beidzās. Mums patika ceļot ar jums, tas bija ļoti interesanti un jautri. Šodien tu biji gudrs, ātrs, veikls, draudzīgs. Un tagad ir pienācis laiks atvadīties un doties uz grupu.

Temats: fiziskās kultūras nodarbība

Grupa: sagatavošanās skolai

Fiziskās kultūras stunda sagatavošanas grupā atbilstoši federālajam valsts izglītības standartam

Programmas saturs:

Turpināt attīstīt fiziskās īpašības: spēku, izturību, koordināciju;

Turpināt izglītot kultūras un higiēnas prasmes;

Turpiniet veidot idejas par veselīgs veids dzīvi.

3. Izglītības joma "Komunikācija":

Aktivizēt leksika skolēni, kas piedalās sarunā ar skolotāju un atbild uz fiziskās audzināšanas instruktora jautājumiem.

4. Izglītības joma "Mūzika":

Turpināt attīstīt muzikālo atmiņu.

Priekšdarbi: saruna par veselīgu dzīvesveidu, daiļliteratūras lasīšana: S.Mihaļevs "Jautrais tūrists", V.Livanovskaja "Simtmetri", K.Čukovskis "Doktors Aibolits", nodarbība par iepazīšanos ar fitballiem, sarežģītas nodarbības izmantojot fitballs.

Fiziskās audzināšanas nodarbība sagatavošanas grupā saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu: tehniskais atbalsts

Aprīkojums: fitballs atbilstoši bērnu skaitam, masāžas paklājiņš, rievotais dēlis, lielas ķegļi, celiņi ar pēdiņām, Pūces lelle.

Sagaidāmais fiziskās audzināšanas stundas rezultāts sagatavošanas grupā saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu

Bērni zina:

  • vingrinājumi ar fitballiem, kas attīsta spēku, izturību, koordināciju;
  • motoriskās aktivitātes veidi vingrinājumos ar fitballiem;
  • sākuma pozīcijas vingrinājumu veikšanai;
  • noteikumi pareiza poza;
  • veselīga dzīvesveida pamatprasības;
  • muzikāls fragments no multfilmas "Smešariki".

Kā daļu no fiziskās audzināšanas stundas sagatavošanas grupā Federālā valsts izglītības standartam skolēni var:

  • veikt vingrinājumus uz fitballiem, kuru mērķis ir attīstīt spēku, izturību, kustību koordināciju;
  • ieņemt pareizās sākuma pozīcijas, lai veiktu vingrinājumus uz fitballiem;
  • piedalīties sarunā par veselīgu dzīvesveidu;
  • pilnībā atbildēt uz jautājumiem;
  • atpazīt muzikālo fragmentu no multfilmas.

Fiziskās audzināšanas stunda sagatavošanas grupā GEF: plāns

Organizatoriskā daļa - ievaddaļa - galvenā daļa - noslēguma daļa

Kursa gaita.

Nodarbības daļas

Skolotāja darbība

Bērnu aktivitātes

Organizatoriskā

Federālā valsts izglītības standarta sagatavošanas grupas fiziskās audzināšanas stundas ietvaros skolotājs vada sarunu ar skolēniem par veselīgu dzīvesveidu: - Bērni, kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai neslimotu un būtu veseli. ? – Jūsuprāt, ja cilvēks ikdienā nodarbojas ar sportu un fizkultūru, tas kļūst par kaitīgu vai noderīgu ieradumu? - Atcerieties, lūdzu, literāros darbus, kas runā par to, kas nepieciešams veselībai. – Padomā un saki, ko labu veselībai tu vari darīt?

Bērni piedalās sarunā.

Tagad dosimies uz fizkultūras stundu, tev ļoti cītīgi jāmācās, pareizi jāveic visi vingrinājumi un pēc tam pastāstīsi, kā tev tas izdevās.

Skolēni zālē ienāk izkaisīti.

Bērni piedalās apsveikumā, atbild uz jautājumiem.

Sveiki puiši! Priecājos, ka visi uz nodarbību atnācāt labā noskaņojumā! Tas nozīmē, ka jūs visi esat veseli un gatavi vingrot. Galu galā labs garastāvoklis vienmēr ir ar kādu, kurš neslimo, bet jūt sevī spēku un sparu! Es zinu, ka jums patīk skatīties multfilmas, kas rada labu garastāvokli. Nosauc šīs karikatūras.

Skolēni nosauc karikatūras.

Pasniedzēja aicina skolēnus muzikālā pavadījumā atcerēties savus iecienītākos multfilmu varoņus. (Muzikāls fragments no m / f "Smeshariki" skaņām).

Bērni atpazīst mūzikas fragmentu, sauc multfilmu varoņus.

Un iedomāsimies, ka esam Smešariki no multfilmas un dosimies ciemos pie mums pazīstamās pūces!

Bērni stāv rindā

Ievads

Šķēršļu josla:

Staigā normāli

Uz zeķēm (rokas uz sāniem)

Uz papēžiem (rokas aiz muguras)

Uz rievota dēļa (rokas uz sāniem)

Virve (piestiprināts sānu pakāpiens)

Autors masāžas paklājiņš;

Darbojas "čūska" starp tapām ar apstāšanās signālu

Visi soļošanas un skriešanas veidi tiek veikti pārmaiņus ar parasto soli un skriešanu.

Studenti pilda uzdevumus.

Galvenā daļa

Pūce (rotaļlieta) viņus sagaida un informē, ka, lai uzlabotu veselību un Lai labs garastāvoklis Man jānodarbojas ar sportu, un viņai ir lieliski priekšmeti, bet viņa aizmirsa, ko ar tiem darīt.

Pūces mājā nāk bērni.

Federālā valsts izglītības standarta sagatavošanas grupas fiziskās audzināšanas stundas ietvaros instruktors ar skolotāja palīdzību ripina fitbolus zāles vidū, jautā skolēniem: - Bērni, kas tie par lielajiem, neparastajiem. bumbiņas sauc? Instruktors: - Dārgais, Pūce, šodien mēs esam ne tikai tavi pazīstamie puiši, mēs esam Smešariki, kā multfilmu varoņi. Apskatiet, kā Smeshariki var veikt vingrinājumus uz fitballiem.

Bērni sniedz atbildi.

Vispārīgi attīstoši vingrinājumi uz fitballiem:

1) "Aļņu ceļotājs" I.P.: Fitball starp ceļiem.

1-2-3-4 - soļi uz priekšu;

5-6-7-8 - soļi atpakaļ (6 atkārtojumi).

2) "Ezītis šūpolēs"

I.P.: Sēžot uz bumbas ar kājām sev priekšā.

1-2-3-4 - ritiniet kājas uz priekšu uz pirkstiem;

5-6-7-8- atvelieties, kājas uz papēžiem (6 atkārtojumi). 3) "Krošs peld"

IP: Sēžot uz bumbas.

1-2-3-4- iet uz priekšu, ielieciet lāpstiņas;

5-6-7-8 - šūpoties uz priekšu un atpakaļ;

1-2-3-4- atgriezties pie SP;

5-6-7-8- sēžot uz bumbas, lai saglabātu līdzsvaru. (5 atkārtojumi) 4) "Nyusha sauļojas"

I.p .: Guļus uz vēdera, uz bumbas ar atbalstu uz pēdām un plaukstām.

1-2-3-4- vienlaikus paceliet taisno labo kāju kreisā roka;

5-6-7-8- i.p.;

1-2-3-4- pacel taisno kreiso kāju, tajā pašā laikā labo roku;

5-6-7-8- i.p.; (4 reizes katrai rokai un kājai).

5) "Karych cirka izpildītājs"

I.p.: Guļus uz bumbas, uz vēdera.

1-2-3-4- ritiniet pa bumbu, virzot rokas uz priekšu uz grīdas;

5-6-7-8- roll sp; (6 atkārtojumi).

6) "Piespraušanas palīgs"

I.p .: Guļus uz muguras, kājas saliektas ceļos, rokas virs galvas, uz grīdas. Bumba atrodas starp kājām.

1-2-3-4 - piesit bumbu ar kājām uz rokām, rokas virs galvas;

5-6-7-8 - guļus uz muguras, bumba rokās virs galvas;

1-2-3-4- piespēlē bumbu ar rokām uz kājām, i.p.;

5-6-7-8 - nodod bumbu ar kājām uz rokām, rokas virs galvas; (6 atkārtojumi).

7) "Jēra pavasaris"

I.p .: Uzlieciet rokas uz bumbas, kājas kopā.

1-2- lēciens no bumbiņas kājām

3-4- lēciens uz bumbu apsēdies, kājas kopā. (6 atkārtojumi) 8) "BBC Jumper"

I.p.: Sēžot uz bumbas.

Lēkšana sēžot uz bumbas. Pūce slavē bērnus un aicina parādīt citus vingrinājumus. Galvenie kustību veidi. Vingrinājumi tiek veikti divās daļās. 1. Fitbolu mešana un ķeršana. 2. Lēciena virve. Visa grupa izpilda līdzsvara vingrinājumu "Norīt"

Mobilā spēle "Caterpillar". Spēlē 2 bērnu komandas. Katrs ir kāpurs, kurā visi dalībnieki ir savienoti viens ar otru ar bumbiņu palīdzību, kuras viņi tur kopā ar ķermeni. Pēc komandas skolēni sāk kāpura kustību. Uzvar ātrākā komanda, kas nesalauž kāpuru un nenomet bumbu.

Bērni demonstrē vingrojumus uz vingrošanas bumbām, kā rāda skolotāja.

Skolēni veic vingrinājumus apakšgrupās, pēc tam maina objektus.

Skolēniem pēc iespējas ilgāk jāsaglabā līdzsvars uz vienas kājas (kājas pārmaiņus).

Beigu daļa

pirkstu spēle"Worms" (Zheleznova) pabeidz fiziskās audzināšanas nodarbības Federālā valsts izglītības standarta sagatavošanas grupā.

Bērni uzstājas pirkstu vingrošana kā rāda skolotājs, sēžot uz fitball.

GCD konspekts par fizisko audzināšanu sagatavošanas skolas grupas bērniem "Trīs dienas uz tuksneša salas"

Khripunova Tatjana Jurievna, fiziskās audzināšanas instruktors, MBDOU "Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs Nr. 172", Ivanova.
Materiāla apraksts: Piedāvāju kopsavilkumu par tiešajām izglītības aktivitātēm sagatavošanas grupas bērniem. Šī kopsavilkuma mērķis ir radīt spēles situāciju, kurā bērni var realizēt iegūto motorisko pieredzi, parādīt atjautību un atjautību.

GCD konspekts fiziskajā izglītībā sagatavošanas grupas bērniem
"Trīs dienas uz tuksneša salas"

GCD mērķis: Iemācīties kāpt pa slīpām kāpnēm ar pāreju uz kubu, nostiprināt spēju lēkt no augstuma uz mīkstu virsmu, vingrot līdzsvarā, rāpot četrrāpus uz vingrošanas sola, pievilkties uz soliņa uz vēdera, uzlabot prasme apzināti, ātri un veikli veikt pamatkustības.
GCD uzdevumi:
labsajūtu- likt bērniem apzināties, ka fiziskās aktivitātes ir viens no labas veselības avotiem.
Izglītojoši– veidot vajadzību pēc regulāras fiziskās audzināšanas, vēlmi paplašināt savu motorisko pieredzi
izglītojošs- iemācīt bērniem korelēt kustības rezultātu ar pieliktās piepūles apjomu
Integrācija ar izglītības jomām:
"Fiziskā attīstība"- saglabāšana un stiprināšana fiziskā veselība caur piedalīšanos spēlēs, uzstājoties vingrinājums, droša uzvedība īpaši organizētas un patstāvīgas darbības apstākļos
"Sociālā un komunikatīvā attīstība"- draudzīga attieksme starp bērniem spēles mijiedarbības procesā, adekvātas reakcijas izpausme uz citu cilvēku emocijām.
"Runas attīstība"- vērīga stāsta klausīšanās, iekļaušanās uztveres procesā
"Kognitīvā attīstība"- zinātkāres izpausme, viedokļu, iespaidu izteikšana, atspoguļošana produktīvās darbībās
"Mākslinieciskā un estētiskā attīstība"- tehniskās un vizuālās prasmes mākslinieciskā tēla pārnesē.
Lietots aprīkojums:
- liels gaismas vāks
- diagramma - šķēršļu joslas karte 2 gab
- vingrošanas sols 2 gab
- liels kubs 2 gab
- slīpas kāpnes
- paklājs
- baseins ar ūdeni
- izlietne ar vākiem plastmasas pudeles
- mazs grozs 2 gab
- dārzeņu un augļu modeļi
- marķieri
- papīra loksnes
- plāns - sporta zāles karte
- kaste ar medaļām.

Tiešo izglītojošo darbību gaita

SAGATAVOŠANAS DAĻA 6 MINŪTES

Motivācija: Skolotāja jautā bērniem, kāpēc viņiem ir jānodarbojas ar fizisko audzināšanu un kā pārbaudīt savus spēkus, veiklību un izturību. Uzklausījis bērnu atbildes, viņš piedāvā savu variantu - dzīvot 3 dienas uz tuksneša salas, ja bērni tiek galā ar visām grūtībām, tad ne velti nodarbojušies ar fizkultūru, viņi tiešām ir stipri, veikli. un izturīgs. Bērni dodas uz salu ar kuģi, veido apli, uzliek plaukstas viens otram uz pleciem un, skanot “jūras skaņu” mūzikai, šūpojoties no vienas puses uz otru, iedomājas, ka kuģo uz kuģa. "Priekšā ir tuksneša sala, nolaidieties uz sauszemes un stājieties rindā, lai veiktu pārbaudi," stāsta instruktors. Muzikālā pavadījumā grupa pārvietojas uz autostāvvietu.
Būvē un pārbūvē
1. rindā
2. komandu "vienāds", "uzmanību" izpilde
3. pārbūve no rindas uz kolonnu ar lēcienu
4. pārbūve kustībā no vienas kolonnas uz divu kolonnu
5. aizvēršana un atvēršana
āra sadales iekārta kustībā
pastaigas
1. parastā iešana, marša iešana
2. staigāšana ar jebkādiem vingrinājumiem roku muskuļiem

3. staigāšana uz pirkstiem, papēžiem, pēdas ārējā velve.
4. iešana puspietupienā
palaist
1. normāla skriešana
2. skriešana ar apstāšanos uz signāla
3. skriešana pārmaiņus ar lēcieniem
4. skriešana dažādos virzienos ar reakciju uz signālu
elpošanas vingrinājums
ieelpot - caur degunu, rokas caur sāniem uz augšu
izelpot - caur muti, rokas caur sāniem uz leju
patstāvīga bērnu darbība sporta zālē- salas izzināšana, bērni var patstāvīgi kādu minūti trenēties jebkurā zāles daļā, ar jebkuriem priekšmetiem.

GALVENĀ DAĻA 20 MINŪTES

Spēles situācija:“Ilgi esam meklējuši vietu savai nometnei. Viņi izpētīja salu un noskaidroja, ka tā patiešām ir neapdzīvota. Diena iet uz beigām, jāiekārtojas pa nakti, nakšņosim teltī. Skolotāja aicina bērnus apsēsties zāles centrā un apsedz ar vieglu segu – tā ir telts nakšņošanai. Pēc brīža vāks tiek noņemts. “Tagad nakts ir pagājusi, ir pienācis laiks ķerties pie lietas. Ir nepieciešams nodrošināt sevi ar ūdeni un pārtiku, un, lai būtu jautrs noskaņojums, sāksim dienu ar vingrinājumiem.

āra sadales iekārta vietā bez objekta
(bērni stāv aplī un satver viens otra rokas)
1. vingrinājums.
1 - rokas uz augšu
2 - atgriezties pie sp.
2. vingrinājums
I.p. - galvenais stends, bērni tur viens otra rokas.
1 - galvas pagriešana pa labi
2 - atgriezties pie sākotnējā pozīcija
3.4 - tas pats otrā virzienā
3. vingrinājums
1 - noliecieties uz priekšu, rokas atpakaļ
2 - atgriezties pie sp.
4. vingrinājums
I.p. - kājas šķirtas, bērni tur viens otra rokas
1 - izklupiens ar labo uz priekšu, rokas uz priekšu
2 - atgriezties pie sp.
3.4 - tas pats ar otru kāju
5. vingrinājums
I.p. - sēžot uz grīdas, turot viens otra rokās, rokas uz augšu
1 - noliecieties uz priekšu līdz kājām, pieskarieties grīdai ar rokām
2 - atgriezties pie sp.
6. vingrinājums
I.p. - guļus uz muguras, rokas gar ķermeni, kājas saliektas ceļos, pēdas uz grīdas
1 - paceliet iegurni no grīdas
2 - atgriezties pie sp.
7. vingrinājums
I.p. - guļus uz muguras, rokas gar ķermeni
1 - mierīgi paceliet kājas no grīdas un paceliet tās uz augšu
2 - atgriezties pie sp.
8. vingrinājums
I.p. - galvenais statīvs, bērni tur viens otra rokas
Lēkšana vietā, vicinot rokas lecot
9. vingrinājums
Elpošanas atjaunošana "Smieklīgais ezis"

Spēles situācija:"Puiši, kad jūs izpētījāt salu, es arī netērēju laiku un atradu kartes, manuprāt, tas ir dzīves ceļš uz avotu un pārtikas ceļš." Skolotājs parāda šķēršļu joslas kartes, kuras bērniem jāveido pašiem. "Es ierosinu sadalīties divās apakšgrupās, lai izveidotu ceļus un savāktu ūdeni un pārtiku." Kamēr bērni izpilda uzdevumu, skolotājs izliek trūkstošos atribūtus stundā.
Pirmā šķēršļu josla: bērniem viens pēc otra ir divi vingrošanas soli; Skolotājs finiša taisnē pievieno baseinu ar ūdeni, bet starta līniju - baseinu ar plastmasas pudeļu korķiem.
Otrā šķēršļu josla: bērni izveido torni no diviem lieliem kubiem, pieliek tam slīpas kāpnes, pie torņa uzliek paklājiņu, skolotājs finiša taisnē noliek grozu ar augļu un dārzeņu manekeniem, tukšu grozu uz starta līnijas.
Bērni ir sadalīti divās apakšgrupās un veic uzdevumus šķēršļu joslā.
Pirmā apakšgrupa
uzkāpiet pa slīpajām kāpnēm uz kubu torni, noleciet uz mīkstās virsmas, paņemiet kādu no augļiem vai dārzeņiem un atgriezieties.
Otrā apakšgrupa
pirmais sols - rāpošana četrrāpus, otrs - pievelkoties uz vēdera, aizskriet pie ūdens baseina, ar plastmasas vāku uzvilkt ūdeni, atgriezties atpakaļ, izsūkto ūdeni ielejot tukšā baseinā.
(pēc trim minūtēm apakšgrupas mainās, beigās noliek inventāru atpakaļ vietā)

spēles situācija: “Otrā diena ir noslēgusies. Varējām dabūt pārtiku un ūdeni. Jūs varat palikt pa nakti." Skolotāja aicina bērnus pulcēties zāles centrā, apsedzot tos ar vieglu segu. Pienāca trešā pārbaudes diena. Skolotājs paziņo ikdienas rutīnu. “Uzskatu, ka varam atstāt savus ziņojumus uz šīs salas, mums ir vairāki papīri un krāsainie kociņi (filcama pildspalvas), kociņu ir maz, tāpēc vispirms zīmē meitenes, tad puiši. Pēc darba veikšanas spēle.
Bērni pēc dzimuma ir sadalīti divās apakšgrupās
Pirmā apakšgrupa
I.p.- guļot uz vēdera, viņi zīmē, ko vēlas, un slēpj savus zīmējumus, kur vēlas.
Otrā apakšgrupa
Meitenes - lokanības vingrojumu attīstīšana kaķenīte, riņķis.
Zēniem - spēka treniņu atspiešanās, vēdera muskuļi.
Mobilā spēle "Slazds ar bumbu"
Zāles centrā stīpā ir lamatas ar bumbu. Pēc signāla spēlētāji pārvietojas pa visu zāles laukumu, un slazds mēģina notriekt spēlētājus, metot viņiem bumbu, kamēr viņš nevar tikt tālāk par stīpu.

NOBEIGUMA DAĻA 4 MINŪTES

Spēles situācija: Pēc spēles bērni apsēžas pie pagaidu ugunskura un gaida tvaikoni. Izpildīts elpošanas vingrinājumi"Ugunskurs". Pēkšņi skolotājs vērš bērnu uzmanību uz papīra lapu, kas karājas pie sienas. "Meklējiet šeit karti, varbūt tā ir dārgums. Sarkanais punkts iezīmē apbedījuma vietu, atradīsim šo vietu.
Elpošanas vingrinājumi "Pie ugunskura"
Bērni sēž turku aplī un veic ieelpošanu caur degunu un izelpošanu caur muti, imitējot moskītu pūšanu no dažādām ķermeņa daļām.
Orientēšanās telpā
Pēc halles plānojuma ir jāatrod kāds pārsteiguma brīdis. Bērni patstāvīgi atrod norādīto vietu. Pārsteigums - medaļas: veiklākais, izturīgākais, spēcīgākais.
Būvniecība, summēšana
Bērni paši izlemj, kurš kuru medaļu ir pelnījis. Skolotājs piešķir balvu. Paldies bērniem par ieguldīto darbu.
Atskan laivas svilpe. Ir pienācis laiks doties mājās.
Mierīga pastaiga.

Dārgie kolēģi!
Šī rokasgrāmata tika publicēta kā daļa no izglītības un metodiskā komplekta priekšzīmīgai pirmsskolas izglītības vispārējās pamatizglītības programmas "NO DZIMŠANAS LĪDZ SKOLAI" ietvaros. Programma "NO DZIMŠANAS LĪDZ SKOLAI" tiek pārskatīta saskaņā ar federālo valdības prasībām(FGT, 2009. gada 23. novembra rīkojums Nr. 655) "Izglītības un apmācības programmas bērnudārzā" redakcija, red. M. A. Vasiļjeva, V. V. Gerbova, T. S. Komarova.
Pirms programmas "NO DZIMŠANAS LĪDZ SKOLAI" pilna izglītības un metodiskā komplekta izdošanas skolotāji savā darbā var izmantot rokasgrāmatas, kas izdotas "Izglītības un apmācības programma bērnudārzā", red. M. A. Vasiļjeva, V. V. Gerbova, T. S. Komarova.

Penzulajeva Ludmila Ivanovnapedagoģijas zinātņu kandidāts, zinātnisko rakstu autore un mācību līdzekļi par bērnu fizisko audzināšanu.

Ievads

Šajā rokasgrāmatā ir parādīta sistēma darbam ar bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem fiziskajā izglītībā.
Saskaņā ar pašreizējo SanPiN 2.4.1.2660-10, tieši izglītojošas aktivitātes fiziskā attīstība 6–7 gadus veci bērni tiek organizēti vismaz 3 reizes nedēļā. Tās ilgums ir 30 minūtes.
Reizi nedēļā 5–7 gadus veciem bērniem visu gadu jāorganizē tiešas izglītojošas aktivitātes fiziskai attīstībai brīvā dabā. To veic tikai tad, ja nav bērnu medicīniskās kontrindikācijas un to pieejamība sporta apģērbs atbilst laika apstākļiem.
Siltajā sezonā pie labvēlīgiem meteoroloģiskajiem apstākļiem brīvā dabā tiek organizētas tieši izglītojošas aktivitātes fiziskai attīstībai.
Tālāk rokasgrāmatā prezentācijas ērtībai termina “tieši izglītojoša darbība” vietā bieži izmantosim skolotājiem pazīstamo terminu “nodarbošanās”. Tomēr terminam “stunda” nevajadzētu maldināt skolotājus: tas nenozīmē stundas veida stundas. Skolotāja uzdevums ir nevis pārvērst fizkultūras stundu stundā, bet gan izmantot vecumam atbilstošas ​​darba formas ar bērniem, kas norādītas priekšzīmīgajā pirmsskolas izglītības vispārējās pamatizglītības programmā “No dzimšanas līdz skolai”, ed. N. E. Veraksijs, T. S. Komarova, M. A. Vasiļjeva.
Atbilstoši integrācijas principam bērnu fiziskā attīstība tiek veikta ne tikai konkrētas fiziskās kultūras un sporta spēles, vingrinājumi un nodarbības, bet arī visu veidu bērnu aktivitāšu organizēšana, izmantojot fiziskās audzināšanas minūtes, didaktiskās spēles ar kustību elementiem, āra spēles ar runas attīstības elementiem, matemātiku, dizainu utt.
Skolotājam mērķtiecīgi jāorganizē izglītības process tā, lai bērniem būtu nepieciešama optimāla fiziskā aktivitāte visu veidu bērnu aktivitātēs (ne tikai atbildot uz jautājumu, bet atbildot un aplaudējot, atbildot un piespēlējot bumbu utt.). Šāda pieeja ne tikai stimulē fizisko attīstību, bet arī veicina veiksmīgāku citu izglītības uzdevumu risināšanu.
Fiziskās attīstības izglītojošo aktivitāšu procesā uzmanība jāpievērš vienlaicīgai citu izglītības jomu problēmu risināšanai:
– drošas uzvedības iemaņu veidošana āra un sporta spēlēs, pielietojot sporta aprīkojums("Drošība");
- izglītības aktivitāšu veidošana pedagoģisko situāciju un morālās izvēles situāciju fiziskai attīstībai, morālo īpašību attīstīšanai, drosmes, attapības, savstarpējas palīdzības, izturības uc izpausmju veicināšanai, mudinot bērnus pašvērtēt. un novērtēt savu vienaudžu rīcību un uzvedību ("Socializācija");
– bērnu iesaistīšana sporta inventāra un inventāra sakārtošanā un uzkopšanā (“Darba”);
- bērnu domāšanas aktivizēšana (izmantojot patstāvīgu spēļu, inventāra izvēli, bumbiņu skaitīšanu utt.), organizēšana speciālie vingrinājumi par orientēšanos telpā, āra spēlēm un vingrinājumiem, kas nostiprina zināšanas par vidi (dzīvnieku kustību imitācija, pieaugušo darbs);
- mudināt bērnus izrunāt darbības un nosaukt vingrinājumus, rosināt runas aktivitāti motoriskās aktivitātes procesā, apspriest rūdīšanas un fiziskās audzināšanas priekšrocības (“Komunikācija”);
- spēļu un vingrojumu organizēšana dzejoļu tekstiem, bērnu atskaņām, skaitīšanas atskaņām; sižetu fiziskās audzināšanas nodarbības par lasīto pasaku, bērnu dzejoļu tēmām (“Lasīt daiļliteratūru”);
- pirmsskolas vecuma bērnu uzmanības piesaistīšana estētiskajai pusei izskats bērni un audzinātāja, telpu dekorēšana; bērnu izgatavoto elementārās fiziskās audzināšanas palīglīdzekļu izmantošana fizkultūras stundās (karogi, attēli, mērķu mešana), zīmēšana ar krīta marķējumu āra spēlēm (“Mākslinieciskā jaunrade”);
- ritmiskās vingrošanas, spēļu un vingrojumu mūzikas, dziedāšanas organizēšana; sporta spēļu un sacensību rīkošana muzikālā pavadījumā; māksliniecisko spēju attīstība imitācijas dabas spēlēs (“Mūzika”),
Fiziskā audzināšana pirmsskolas vecuma bērni ir vienota izglītojošu un atpūtas pasākumu sistēma ikdienas, tajā skaitā ikdienas, aktivitātēs rīta vingrinājumi, izglītojošas aktivitātes fiziskai attīstībai, āra spēles un izklaide iekštelpās un ārā svaigs gaiss skolotāja tiešā uzraudzībā.
Piezīmes ir veidotas pēc vispārpieņemtas struktūras un ietver apmācību galvenajos kustību veidos, vispārēja attīstoša rakstura vingrinājumu komplektus ar dažādiem priekšmetiem un āra spēles. Visas fiziskās audzināšanas nodarbības notiek rotaļīgā un izklaidējošā veidā. Katra mēneša beigās atkārtošanai un nokārtotā nostiprināšanai tiek iesniegts materiāls, kuru skolotājs var mainīt vai papildināt pēc saviem ieskatiem.
Nozīmīgu vietu darbā ar bērniem vecumā no 6-7 gadiem ieņem āra spēles, spēļu vingrinājumi un uzdevumi. Spēlēs bērni ne tikai attīsta un nostiprina fiziskās īpašības, bet arī veido atbildību par sevi un citiem bērniem (savstarpēja palīdzība, atbalsts, morālie uzvedības pamati komandā). Galvenais, lai nodarbības un spēles telpās un laukumā bērnudārzs sagādāja bērniem prieku un prieku, vairoja pašapziņu, attīstīja patstāvību.
Attīstības darba rezultātā fiziskās īpašības un motoriskās prasmes visā bērnudārza izglītības un apmācības periodā, līdz pirmajā klasē bērniem ir noteikts un diezgan spēcīgs motorisko prasmju un iemaņu krājums, fiziskās īpašības un laba kustību koordinācija. Tas viss ļaus viņiem veiksmīgi tikt galā ar stresu skolā, saglabāt pareizu stāju klasē, izrādīt neatlaidību, spēju uzklausīt skolotāju, nenovēršot uzmanību.

Metodes darbam ar bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem

Bērnudārza sagatavošanas skolas grupā notiek 3 fiziskās audzināšanas nodarbības nedēļā no rīta. Nodarbības ilgums 30-35 minūtes. Katra trešā nodarbība notiek brīvā dabā.
Fiziskās audzināšanas stundu struktūra ir vispārpieņemta: nodarbība sastāv no ievada, galvenās un noslēguma daļas.
Nodarbības daļu sadalījums ir saistīts ar fizioloģiskiem, psiholoģiskiem un pedagoģiskiem modeļiem. Ievada daļa nodrošina pakāpenisku bērnu iekļaušanu motoriskajā aktivitātē. Galvenā daļa (lielākā apjoma un nozīmīguma ziņā) veicina optimāla snieguma līmeņa sasniegšanu atbilstoši nodarbības mērķiem. Pēdējā daļa saskaņo bērnu ķermeņa funkcionālo stāvokli.
Ievads(ilgums 5-6 minūtes). Šajā daļā ir iekļauti vingrinājumi būvniecībā, pārbūvēs; dažādas iespējas staigāšana, skriešana, lēkšana ar salīdzinoši mērenu slodzi; viegli spēles uzdevumi.
Vingrinājumu apguve soļošanā un skriešanā paredz to obligātu pārmaiņus. Šo vingrinājumu nevienmērīgums, vienmuļība var izraisīt uzmanības, intereses samazināšanos, kā arī negatīvi ietekmēt bērnu stājas un pēdu veidošanos.
Galvenā daļa(ilgums 20–25 minūtes). Šajā daļā ir iekļauti vingrinājumi muskuļu un skeleta sistēmas, indivīda fizisko un morāli gribas īpašību attīstībai. Šie vispārējie attīstošie vingrinājumi, kas veikti ar dažādu kustību tempu un amplitūdu, stiprina lielu muskuļu grupas, veicina pareizas stājas veidošanos, spēju orientēties telpā.
Viena no vadošajām vietām nodarbības galvenajā daļā ir kustību pamatveidu (iešana, skriešana, lēkšana, mešana, kāpšana) mācīšana, kas sniedz vispusīgu ietekmi uz bērna ķermeni un tā funkcionalitāti. Nodarbības galvenās daļas saturā iekļautas arī augstas un vidējas intensitātes āra spēles, vienkārši spēļu uzdevumi, stafetes.
Vispārējie attīstošie vingrinājumi tiek veikti bez priekšmetiem vai ar nelielu fizisko aprīkojumu (karogiem, kubiņiem, ķegļiem, bumbām, lecamauklām, vingrošanas nūjām). Tiek izmantots arī liels aprīkojums - virve, vingrošanas soli, liela un maza diametra stīpas. Izvēloties vingrinājumus, ieteicams paredzēt ietekmi uz konkrētu muskuļu grupu. Vispirms tiek doti stiprinošie vingrinājumi. plecu josta, tad muguras muskuļus un vēdera dobumi, tālāk kājas.
Pirms turpināt tiešu vingrinājumu izpildi, skolotājam jāpārliecinās, vai visi bērni ir ieņēmuši pareizo sākuma pozīciju. Tieši no sākuma pozīcijas ir atkarīga veikto vingrinājumu amplitūda, temps un fiziskā aktivitāte.
Izejas pozīcijas, veicot vispārattīstošos vingrinājumus, ir dažādas - pamatstāja, kāju stāja plecu platumā (pēdas), stāja ceļos, sēdus, guļus uz muguras un vēdera. Arī roku un rumpja pozīcijas ir atšķirīgas. Bērniem jau no gada sākuma vēlams mācīt konsekventu pāreju no vienas sākuma pozīcijas uz otru. Tas ļaus organizēti un ar mazāku laiku veikt vispārējos attīstošos vingrinājumus.
Veicot vispārējus attīstības vingrinājumus, vēlams izmantot muzikālo pavadījumu. Mūzika disciplinē bērnus, veicina precīzāku kustību izpildi, rada pozitīvu emocionālu noskaņojumu. Muzikālo pavadījumu vēlams iepriekš pārbaudīt, ņemot vērā tempa, ritma atbilstību uztverei konkrēta grupa bērniem.
Spēcīgas motorikas un iemaņu veidošanai programmas materiāls galveno kustību veidu apguvei ir sastādīts tā, lai nodrošinātu vingrinājumu atkārtošanu noteiktos laika intervālos, izvirzot augstākas prasības attiecībā uz kustību kvalitāti. to īstenošana.
Katrā nodarbībā, kā likums, ieteicams izmantot ne vairāk kā trīs pamatkustību veidus (jauna programmas materiāla apguve, iepriekš apgūtā atkārtošana un nostiprināšana). Tomēr, apgūstot noteiktu motorisko prasmju un iemaņu apjomu atsevišķās nodarbībās, ir iespējams veikt vairāk vingrinājumu.
Spēle brīvā dabā ir katras fiziskās kultūras nodarbības obligāta sastāvdaļa. Spēle palīdz nostiprināt un uzlabot motoriskās prasmes un iemaņas. Dažādas spēļu darbības attīsta veiklību, ātrumu, kustību koordināciju, kā arī pozitīvi ietekmē bērnu emocionālo stāvokli.
Vadot āra spēles ar sagatavošanas grupas bērniem, palielinās skolotāja loma. Viņam ne tikai jāzina katras spēles saturs un noteikumi, bet arī prasmīgi jāvirza bērni motorisko uzdevumu veikšanai, morālo un gribas īpašību veidošanās (drosme, atjautība, savstarpēja palīdzība, atbalsts utt.), Bez kuriem izglītības process norisinās. un trenēties nav iespējams.
Fizisko aktivitāti āra spēlē lielā mērā nosaka tās īstenošanas metode. Kustību intensitāte, ilgums, temps ietekmē fiziskā aktivitāte spēlē. Ir augstas, vidējas un zemas mobilitātes spēles.
Fiziskās audzināšanas stundās galvenokārt izmanto augstas un vidējas mobilitātes spēles; spēles raksturu lielā mērā nosaka iepriekšējais vingrinājumu komplekts un to kvantitatīvā attiecība.
Augstas mobilitātes spēles ietver tās, kurās, ja iespējams, piedalās visi bērni. Šādās spēlēs skriešana un lēkšana tiek izmantota pārmaiņus ar īsu atpūtu. Slodzi nosaka bērnu saturs, noteikumi un gatavība. Tās ir spēles "Slazdi", "Skriešana" utt.
Lielākā daļa bērnu aktīvi piedalās arī vidējas pārvietošanās spējas spēlēs, taču viņu darbība notiek maiņās un nenes lielu motora slodzi. Tās ir spēles "Tukša vieta", "Bumba vadītājam" utt.
Pēc jebkuras intensitātes un īpaši lielas spēles brīvā dabā ir jāpiedāvā bērniem normāla staigāšana tos pēkšņi neapturot uz vietas; dod iespēju atjaunot elpošanu, pārejot uz citu, mierīgāku nodarbi.
Beigu daļa(ilgums 4-5 minūtes). Šīs daļas saturs ietver soļošanas vingrinājumus, mazkustīguma spēles, apaļas dejas, vienkāršus spēļu uzdevumus.
Katrai nodarbībai ir jāparedz racionālākie bērnu organizēšanas veidi un fiziskās audzināšanas aprīkojuma izvietojums. Tas ļaus efektīvāk izmantot laiku, kas atvēlēts tiešai fizisko vingrinājumu veikšanai, palielinās bērnu motorisko aktivitāti.
Vadot fiziskās audzināšanas nodarbības, ieteicams izmantot vispārpieņemtas bērnu organizēšanas metodes - frontālo, plūsmas, grupu un individuālo.
Izmantojot frontālā metode Visi bērni vienlaikus veic vienu un to pašu vingrinājumu. To izmanto, mācot bērnus staigāt, skriet, vispārējos attīstošos vingrinājumos, dažādos uzdevumos ar bumbu.
In-line metode- viens no visizplatītākajiem. Bērni pa straumi, viens pēc otra (ar nelielu intervālu), kustas, izpildot doto vingrinājumu (līdzsvars - iešana pa auklu, vingrošanas sols; lec uz priekšu utt.). Šī metode ļauj skolotājam labot bērnu darbības, novērst kļūdas un, pats galvenais, nepieciešamības gadījumā nodrošināt apdrošināšanu.
Plūsmas metode tiek plaši izmantota, lai konsolidētu aptverto materiālu. Dažreiz šādi tiek izpildīti vairāki vingrinājumi pēc kārtas. Piemēram, bērni kolonnā viens pēc otra iet pa vingrošanas soliņu, veicot līdzsvara uzdevumu, tad pāriet uz lēcienu uz divām kājām, virzoties uz priekšu noteiktā attālumā un visbeidzot metot bumbu grozā.
Plkst grupas veidā bērni pēc skolotāja norādījuma tiek sadalīti grupās, katra grupa saņem noteiktu uzdevumu un izpilda to. Viena grupa mācās skolotāja vadībā, citi mācās paši vai pāros (piemēram, ar bumbu). Instrumenti un aprīkojums ir sakārtoti tā, lai skolotājs varētu redzēt visus bērnus un dot rīkojumus pēc nepieciešamības. Parasti šo organizēšanas metodi izmanto, ja bērni jau ir apguvuši noteiktu motorisko prasmju un iemaņu daudzumu.
Individuāls veids tiek izmantots, skaidrojot jaunu programmas materiālu, kad, izmantojot viena bērna (visvairāk sagatavotā) piemēru, tiek parādīts un izskaidrots uzdevums, tiek pievērsta bērnu uzmanība pareizai vingrojumu tehnikas izpildei, iespējamām kļūdām un neprecizitātēm. Vingrinājuma demonstrējumam un paskaidrojumam jābūt pēc iespējas precīzākam un kodolīgākam. Līmeņa novērtēšanai tiek izmantota līdzīga metode fiziskās sagatavotības(gada sākumā, vidū un beigās), lai noteiktu bērnu sākotnējās spējas un mērķtiecīgās fiziskās audzināšanas rezultātus.

Aptuvenais saturs darbā ar bērniem

Septembris Oktobris Novembris

septembris

1. nodarbība

Uzdevumi. Vingrojiet bērnus skriešanā kolonnā pa vienam, spēju pārslēgties no skriešanas uz soļošanu; līdzsvara un pareizas stājas saglabāšanā, ejot uz paaugstināta atbalsta. Attīstiet kustību precizitāti, metot bumbu.
Es šķiros. Staigāšana kolonnā, pa vienam, pārmaiņus ar skriešanu (Yum - soļošana, 20 m - skriešana); vaļīgs skrējiens; skriešana ar savas vietas atrašanu kolonnā pēc skolotāja signāla. Pārbūve trīs kolonnā. Mainot ejot un skrienot, skolotājs dod signālu, sitot tamburīnu (vai sasitot plaukstas), vai atšķirīgs temps kustību nosaka muzikālais pavadījums. Pēc signāla pāreja uz skriešanu kolonnā pa vienam ar savas vietas atrašanu. Pārbūve trīs kolonnā.
II daļa.Vispārējie attīstošie vingrinājumi
1. I. p. - galvenā stāja (papēži kopā, zeķes atsevišķi), rokas gar ķermeni. 1-2 - ar arkām uz āru, rokas uz augšu, pacelties uz pirkstiem; 3-4 - atgriezieties sākuma stāvoklī (6-8 reizes).
2. I. p. - stāviet kājas plecu platumā, rokas uz jostas. 1 - pagrieziet ķermeni pa labi, labās rokas plaukstu uz augšu; 2 - sākotnējā pozīcija; 3-4 - tas pats otrā virzienā (6-8 reizes).
3. I. p. - galvenā stāja, rokas uz jostas; 1-2 - tup, ceļi šķirti, rokas uz priekšu; 3-4 - sākuma pozīcija (5-8 reizes).
4. I. p. - stāviet kājas plecu platumā, rokas uz jostas. 1 - rokas uz sāniem; 2 - noliecieties uz priekšu un uz leju, pieskarieties pirkstiem ar pirkstiem; 3 - iztaisnojieties, rokas uz sāniem; 4 - sākuma pozīcija (6-7 reizes).
5. I. p. - galvenā stāja, rokas uz jostas. Lēkšana uz divām kājām vietā, pārmaiņus ar iešanu (vai ar nelielu pauzi) (20 lēcieni pēc kārtas). Atkārtojiet 3-4 reizes.
Galvenie kustību veidi
1. Ejot taisni uz vingrošanas sola, pieliekot vienas kājas papēdi pie otras pirksta ar maisu galvā; rokas brīvi līdzsvaro, palīdzot saglabāt stabilu līdzsvaru.
2. Lēkšana uz divām kājām pa auklām (6–8 auklas, attālums starp auklām 40 cm). Atkārtojiet 3-4 reizes.
3. Bumbiņas (diametrs 20–25 cm) mešana viens otram ar divām rokām no apakšas, stāvot rindās (attālums starp bērniem rindās 3 m) 12–15 reizes.
Veicot līdzsvara vingrinājumu, skolotājs koncentrējas uz pareizas stājas saglabāšanu (turi galvu un muguru taisni, cenšoties nenomest somu). Soliņa galā bērnam jāpagriežas pa kreisi (vai pa labi), jāpaņem soma rokās un jāsper solis uz priekšu un lejā, nelecot. Uzdevums tiek veikts straumē, viens pēc otra, kolonnā; intervāls starp bērniem ir 3-4 soļi.
Bērni pāriet uz lēkšanas vingrinājumu: viņi lec, pamājot ar roku un piezemējoties saliektas kājas, pēc tam apiet priekšrocības no ārpuses un atgriezties savā kolonnā.
Pēc pirmo divu vingrinājumu izpildes bērni tiek veidoti divās rindās. Katra vienas līnijas bērna rokās ir bumba. Pēc skolotāja signāla bērni sāk mest bumbiņas. Stāviet kājas plecu platumā, nolieciet bumbu uz leju. Galvenais, lai bumba nonāk partnera rokās, un viņam, ķerot, nevajadzētu piespiest bumbu pie krūtīm.
III daļa."Slazdi". Ar skaitīšanas atskaņas palīdzību tiek izvēlēts lamatas vadītājs, kurš nostājas zāles (platformas) vidū. Pēc skolotāja signāla "Viens-divi-trīs - ķer!" visi spēlētāji izklīst un izvairās no lamatas, kas mēģina kādu panākt un pieskarties ar roku (aptraipīt). Tas, kuru slazds skāra, pakāpjas malā. Kad tiek noķerti 2-3 spēlētāji, tiek izvēlēts cits slazds. Spēle tiek atkārtota 3 reizes. Ja grupa ir liela, tiek atlasīti divi slazdi.

2. nodarbība*

Galvenie kustību veidi
1. Iešana uz vingrošanas sola sānis, pārkāpšana pildītas bumbiņas(bumbiņu skaits ir atkarīgs no soliņa garuma), secīgi cauri katrai (divi sānu soļi, uz trešā - kāpšana pāri bumbiņai). Turiet galvu un muguru taisni, izkāpiet sola galā, nelecot. Rokas uz jostas (vai aiz galvas).
2. Lēkšana uz divām kājām caur pildītām bumbiņām (5–6 gab.; attālums starp bumbiņām 4 cm).
3. Bumbiņu mešana (diametrs 20–25 cm) ar divām rokām virs galvas, stāvot rindās (attālums starp bērniem 3 m).

3. nodarbība**

Uzdevumi. Vingrināt bērnus vienotā skriešanā un skriešanā ar paātrinājumu; iepazīstināt ar stīpu ripināšanu, attīstot veiklību un aci, kustību precizitāti; atkārtojiet lēkšanu uz divām kājām, virzoties uz priekšu.
Es šķiros. Veidošanās divās rindās. Uniforma, kas darbojas rindās no vienas vietnes malas uz otru. Pēc skolotāja signāla pirmā rinda veic uzdevumu, tad otrā un tā tālāk 2-3 reizes; brīva staigāšana. Staigā kolonnā pa vienam.
II daļa.Spēļu vingrinājumi
"Gudrie puiši". Spēlētāji ir sadalīti trijatā un nostājas trijstūrī (attālums starp bērniem ir 1,5 m). Viens bērns trijatā met bumbiņu uz augšu ar abām rokām, otram tā ir jāpaņem un atkal jāmet uz augšu, trešais spēlētājs noķer bumbu un met to uz augšu, pirmajam spēlētājam ir jānoķer bumba utt.
"Pingvīni". Spēlētāji stāv aplī. Katram bērnam ir maisiņš, ko viņš tur starp ceļiem. Par skolotāja "1-8" līdzekļiem bērni veic lēcienus uz divām kājām aplī. Uz signāla "Hop!" bērni lec uz sāniem aplī, atgriežas savā vietā aplī. Uzdevums tiek atkārtots otrā pusē.
"Panāk savu biedru." Bērni stāv divās rindās; attālums starp līnijām ir 3-4 soļi. Pēc skolotāja signāla tiek veikts skrējiens uz vietas pretējo pusi (attālums 15–20 m). Otrā ranga spēlētājs mēģina pieskarties (notraipīt) pirmā ranga spēlētājam, pirms viņš šķērso iedomāto līniju. Skolotājs saskaita zaudētāju skaitu. Atkārtojot spēles uzdevumu, bērni mainās lomās.
III daļa. Zemas mobilitātes spēle "Topi un saknes".

4. nodarbība

Uzdevumi. Vingrināt bērnus formas skriešanā, ievērojot distanci; attīstīt kustību koordināciju lēkšanā ar objekta sasniegšanu; atkārtojiet vingrinājumus ar bumbu un kāpšanu zem auklas tai nepieskaroties.
Es šķiros. Staigāšana kolonnā pa vienai, mainot roku stāvokli pēc skolotāja signāla (aiz galvas, uz sāniem, uz jostas) un ievērojot distanci starp bērniem. Skrieniet kolonnā pa vienam mērenā tempā, pārejiet uz iešanu un pārejiet trīs kolonnās.
II daļa.Vispārīgi attīstoši vingrinājumi ar karogiem
1. I. p. - galvenais stends, zemāk karogi taisnās rokās. 1 - karodziņi uz priekšu; 2 - karodziņi uz augšu; 3 - karogi uz sāniem; 4 - sākuma pozīcija (6-8 reizes).
2. I. p. - stāviet kājas plecu platumā, karogi zemāk. 1-2 - pagriezieties pa labi (pa kreisi), karogi uz sāniem, rokas taisnas; 3-4 - atgriezieties sākuma stāvoklī (6 reizes).
3. I. p. - galvenā stāja, karogi saliektās rokās pie krūtīm. 1-2 - apsēdieties, paņemiet karogus uz priekšu, rokas taisnas; 3-4 - sākuma pozīcija (6-7 reizes).
4. I.p.- sēž uz grīdas, kājas uz sāniem, karogi pie krūtīm. 1 - noliekt uz priekšu, pielieciet karogus pie kāju pirkstiem; 2 - iztaisnojieties, rokas uz jostas; 3 - noliekt uz priekšu, paņemiet karogus; 4 - sākuma pozīcija (6 reizes).
5. I. p. - guļus uz muguras, kājas kopā taisni, rokas aiz galvas. 1 - pacelt ceļos saliektas kājas, ar irbulīšiem pieskarties ceļgalu karodziņiem; 2 - atgriezties sākuma stāvoklī (6-8 reizes).
6. I. p. - galvenais plaukts, karogi zemāk. 1 - lec kājas atsevišķi, karogi uz sāniem; 2 - atgriezties sākuma stāvoklī. To veic par skolotāja līdzekļiem (10–12 reizes). Atkārtojiet 3 reizes. Starp lēcienu sērijām ir neliela pauze.
Galvenie kustību veidi
1. Lēkšana, sasniedzot priekšmetu, kas piekārts bērna paceltās rokas augstumā. To veic ar nelielu pieskrējienu (5-6 reizes pēc kārtas).
2. Bumbiņas mešana pa auklu viens otram (ar divām rokām no galvas aizmugures). Attālums starp bērniem ir 4 m.
3. Kāpšana zem auklas, nepieskaroties grīdai ar rokām un nepieskaroties tai (3-4 reizes pēc kārtas). Atkārtojiet 2-3 reizes.
Skolotājs uzliek divus statīvus, pavelk auklu, uzkarina tajā priekšmetus (zvaniņus utt.) bērna paceltās rokas augstumā. Bērni kļūst par rindām, pēc skolotāja signāla izklīst un, atsitoties, cenšas sasniegt objektu. Vingrinājums tiek veikts nelielās apakšgrupās pēc kārtas.
Bērni stāv divās rindās abās plauktu pusēs ar auklām. Vienas grupas bērnu rokās liela diametra bumbiņas. Pēc skolotāja signāla bērni met bumbiņu pāri auklai, un otrā grupa bumbiņas noķer pēc atlēkšanas no grīdas. Vingrinājumi tiek veikti pēc skolotāja signāla (metode - ar divām rokām no galvas aizmugures).
Kāpšana zem auklas tiek veikta arī divās līnijās. Bērni pārmaiņus tuvojas auklai, pieliecoties un cenšoties, nepieskaroties grīdai ar rokām un nesasitot pa auklu, paiet zem tās (1. att.). Atkārtojiet 3-4 reizes.
Rīsi. viens

Mobilā spēle "Nepaliec uz grīdas". Ar atskaņas palīdzību tiek izvēlēts lamatas vadītājs. Slazds skrien kopā ar bērniem pa zāli (platformu). Tiklīdz skolotājs saka "Noķer!" visi bērni izklīst un mēģina uzkāpt jebkurā paaugstinājumā (vingrošanas soli, klucīši, vingrošanas siena). Slazds mēģina izrādīties. Puiši, kuriem viņš pieskārās, pakāpjas malā. Spēles beigās tiek saskaitīts zaudētāju skaits un tiek izvēlēts jauns braucējs.

Uzdevumi
Nostiprināt prasmes staigāt un skriet pa apli; pāros, ar šķēršļu pārvarēšanu; "čūska", starp objektiem. Iemācīties staigāt pa virvi; lecot pāri īsa virve; maisu mešana horizontālā mērķī; diagonāla pāreja uz citu laidumu gar vingrošanas sienu. Vingrinājums enerģiskā atgrūšanā lēcienos; rāpošana zem auklas; ripināt stīpas, rāpot uz soliņa ar somu mugurā; līdzsvarā.

1. daļa :
Ievads Iešana un skriešana kolonnā pa vienam; vaļīgs; pāros; ar paātrinājumu; "čūska" starp objektiem; šķēršļu pārvarēšana; uz virves; pārbūve kolonnā no diviem kustībā; skriešana vidējā tempā līdz 1,5 minūtēm; staigāšana ar uzdevumiem.
Āra sadales iekārta Bez priekšmetiem Solis - aerobika Ar vingrošanas nūju Austrumu vingrošana
Nodarbības numurs 1-2 3-4 5-6 7-8

2. daļa :
Galvenie kustību veidi
1. Iešana pa virvi ar sānsoļiem.
2. Lēkšana pāri auklām.
3. Stafete "Bumba braucējam"
4. Lēkšana pārmaiņus pa kreisi un labā pēda caur vadu.
1. Lēkšana pār īsu virvi, griešanās uz priekšu.
2. Rāpošana zem auklas uz sāniem.
3. Ritinot stīpu viens pie otra.
4. "Iekāp grozā" (basketbola variants, distance 3 m).
1. Rāpošana uz vingrošanas sola ar somu mugurā.
2. Mešana pa horizontāliem mērķiem (attālums 4 m).
3. Kāpšana pa vingrošanas sienu un pāreja uz citu laidumu pa diagonāli.
4. Iešana uz vingrošanas sola sānis ar pievienotu soli, kāpšana pāri klucīšiem, rokas uz jostas. Spēļu vingrinājumi
1. "Putnu lidojums"
2. "Vardes un gārnis"
3. "Kas ir mainījies?"
4. "Stienis"
5. "padomājiet par figūru"

stafetes
1. "Ātri nokārtot" (kolonnā).
2. "Kurš ātrāk pie karoga?" (lēkšana uz kreisās un labās kājas).
3. "Lido, nelido"

Āra spēles"Putnu lidojums" "Peļu slazds" "Putnu lidojums" "Kaķis un peles"

Maz - āra spēles"Izklaidētāji" "Atbalss" "Padomā par figūru"

Netradicionālās formas un metodes
Elpošanas vingrinājums“Apskauj plecus” Elpošanas vingrinājums “Kaķis” Elpošanas vingrinājums “Svārsta galva” M. I. Čistjakovas psihovingrošana
Bioenerģētiskā vingrošana Pirkstu masāža
Mākslīgā "Veselības ceļš" Austrumu vingrošana "Strūklaka", "Vilnis" Mazo bumbu skola
Mākslīgais "Veselības ceļa solis - aerobika"

Akupresūra
Mākslīgais "Trail zd

Fiziskās audzināšanas instruktora GCD konspekts

ar sagatavošanas grupas bērniem

"Jaunie vingrotāji"

Mērķis: motoriskās aktivitātes attīstība, pareizas stājas veidošana.

  1. Nostiprini spēju rāpot uz vingrošanas sola ar atbalstu uz ceļiem un plaukstām ar somu mugurā.
  2. Māciet staigāt ar sānsoli, pārejot pāri kubiem un nolecot no tā.

Aprīkojums: vingrošanas nūjas katram bērnam, 2 vingrošanas paklājiņi, 2 vingrošanas soli, soma, 2 kubi, cepure.

Norises vieta: trenažieru zāle.

daļa GCD saturs Dozēšana MII

Ievads

Būvniecība.

Instruktors: Puiši, sakiet man, kas ir vingrotāji?

Instruktors: Puiši, šodien es jums iesaku apmeklēt jauna vingrotāja kursus. Bet pirms sporta un sarežģītu vingrošanas elementu veikšanas ir jāveic iesildīšanās.

*parasti;

* uz zeķēm, rokas līdz sāniem;

* uz papēžiem, rokas aiz galvas;

* pietupienā, rokas uz ceļiem;

*kā parasti;

* ar augstu gurnu pacēlumu, rokas uz jostas;

* ar apakšstilba pārklāšanos, rokas uz jostas;

* sānu galops (labā, kreisā puse)

* "čūska"

Elpošanas atjaunošana.

Izstiepies augstāk.

Pleci ir iztaisnoti.

Augstāks augšstilbs.

Augstāks lēciens.

Galvenā daļa

Pārbūve trīs kolonnās.

Āra sadales iekārta ar vingrošanas nūjām:

  1. I. p. pēdas pēdas platumā, nūja zemāk, satvēriens augšpusē. 1 - paceliet rokas uz augšu, paskatieties uz nūju, uzlieciet labo kāju atpakaļ uz pirksta 2 - un. 3 - 4 arī ar citām kājām.
  2. I. p. pēdas plecu platumā, nūju pie krūtīm, satveriet no augšas. 1 - rokas uz priekšu, 2 - stick aiz galvas, 3 - rokas uz priekšu, 4 - un. P.
  3. I.p. stāviet kājas plecu platumā, turieties aiz galvas. 1-2 - pagrieziet ķermeni pa labi, 3-4 - pagrieziet pa kreisi.
  4. Arī I. lpp. 1 - tupēt, nūju uz priekšu, 2 - un. 3-4 lpp - arī.
  5. I.p.sēdus, kājas kopā, satvēriens nūjas vidū. 1-4 - virzība uz priekšu ar nūjas apļveida kustībām uz priekšu. 5-8 - virzās atpakaļ.
  6. I. p., guļot uz muguras, nūju augšpusē. 1-2 - paceliet nūju uz augšu, pieskarieties nūjai ar kājām. 3-4 - un. P.
  7. I. p. o. no. nūja zemāk, satvēriens no augšas 1 - lec kājas atsevišķi, nūj augšā 2 - un. 3-4 lpp - arī.

Pārbūve divās kolonnās.

  1. Rāpošana ar atbalstu uz plaukstām un ceļiem uz soliņa ar somu mugurā.
  2. Ejot uz soliņa ar sānsoli, kāpjot pāri klucīšiem un lecot no tā.

Noliecies mugurā.

Mugura taisna.

Tikai ķermenis griežas.

Mugura taisna.

Neslinko.

Nelieciet kājas.

Uzlēkt uz pirkstiem.

Nemetiet maisu.

Rokas uz jostas, lec uz zeķēm.

Beigu daļa

Mobilā spēle "Cepure" ar muzikālu pavadījumu.

Būvniecība.

Kursa "Jaunais vingrotājs" apliecības uzrādīšana

2-3 reizes
© eurosportchita.ru, 2022
Sports. Veselīga dzīvesveida portāls