Fizkultūras nodarbības sagatavošanas grupā gadu. Sagatavošanas grupas fiziskās audzināšanas atklātās nodarbības konspekts. Septembris Oktobris Novembris

12.11.2019

Oļesja Jurlova
Nodarbība tālāk fiziskā audzināšana iekšā sagatavošanas grupa

Fiziskās audzināšanas stunda sagatavošanas grupā

Mērķis: bērnu veselības stiprināšana, bērnu izglītošana vajadzībās fiziskā audzināšana.

Uzdevumi:

Turpiniet vingrot bērnus dažādi veidi staigāšana ar uzdevumiem;

Veicināt prasmju nostiprināšanu āra sadales iekārtu veikšanā ar stīpu;

Stiprināt bērnu spēju strādāt straumēšanas veidā;

Veicināt elpošanas muskuļu attīstību, saglabājot bērnu pozitīvu emocionālo tonusu;

Viscaur audzināt uzmanību, veiklību, kustību koordināciju un iniciatīvu klases.

Aprīkojums: Stīpas, vingrošanas soli, klucīši, loki, konusi.

es Sagatavošanas daļa.

1. Organizatoriskais moments: Konstrukcija, izlīdzināšana, "Draudzības ķēde", labais pagrieziens.

2. Staigāšana pa apļiem. Brīva skriešana, formēšanās kolonnā pie signāla, sānu galops vienā un otrā virzienā.

3. Pastaigas, lai atjaunotu elpošanu.

Sekojiet savai pozai.

Mīksts, viegls, elpo caur degunu.

Mugura taisna, rokas pie jostas.

turiet distanci (1 m).

Atjaunot elpošanu.

II. Galvenā daļa

1). Pārbūve caur centru 3 kolonnās āra sadales iekārtas:

2)Vispārīgi attīstoši vingrinājumi ar stīpu. .

1. "Uz stīpu - atpakaļ" "Saule"

I. P. pēdas pēdas platumā, stīpa apakšā, satvēriens no sāniem

1- paceliet stīpu uz augšu - atpakaļ, novietojiet labo kāju atpakaļ,

noliecies, 2-un. p., tas pats no kreisās kājas

2. "Pagriezieni" "Skanošais pulkstenis"

I.P .: pēdas plecu platumā, stīpa pie krūtīm

1- pagriezieties pa labi, pagrieziet stīpu pa labi, iztaisnojiet rokas,. 2-un. lpp., tas pats pa kreisi

2. 3. "Slīpumi" "Svārsts"

3. I. p. - kājas plecu platumā, stīpa taisnās rokās no augšas. 1 - rumpja slīpums pa labi, stīpa uz labo pusi; 2 - stīpas sākuma stāvoklis uz augšu; 3 — rumpja slīpums uz kreiso stīpu kreisā puse; 4 - sākuma pozīcija.

4. "Squats" "Vanka - celies"

I.P .: papēži kopā, zeķes atsevišķi, stīpa pie pleciem (sānu rokturis)

1- pietupiens nolaiž stīpu, 2- un. n. rokas uz jostas, 3- paceliet stīpu (sānu rokturis).

5. "Pagrieziet stīpu"

I.P.: kājas nedaudz atdalītas, stīpa jostasvietā (turēt ar roku)

Apļveida rotācijas ar stīpu jostasvietā

6. "lēkšana"

I.P .: kājas kopā, rokas uz jostas, stīpa uz grīdas. Lēkšana stīpā un ārā no tā.

3) Pārbūvēt 1 kolonnā, lai veiktu ATS:

Galvenie kustību veidi. (Iekļautā metode).

1. Pārskats vingrošanas sols, kāpjot pāri kubiņiem divu bērna soļu attālumā, rokas uz sāniem.

2. Lēkšana uz veltņiem uz divām kājām.

3. Ejot uz sāniem ar sānsoli uz vingrošanas sola ar somu galvā.

4. Rāpjoties zem apkakles, locoties kā kaķim.

5. Pārbūve spēļu kolonnā.

Obligātā apdrošināšana uz soliņa.

Uz soliņa mugura taisna, uz pirkstgaliem, nokāp nelecot.

Lecot uz ruļļiem, piezemējoties uz divām kājām.

Uz soliņa mugura taisna, izkāp nelecot, nolaiž somu grozā.

Kāpšana, nepieskaroties apkaklei ar muguru.

mobilā spēle "Baba Yaga".

mazkustīga spēle "Svece"

III. Beigu daļa

Bērnu darbu novērtējums.

mobilā spēle "Baba Yagya". Spēlētāji stāv aplī, tiek izvēlēts vadītājs. Bērni kopā ar skolotāju runā vārdus:

Tumšajā mežā ir būda,

Stāv no aizmugures uz priekšu

Tajā būdā ir veca sieviete,

Vecmāmiņa - Yaga dzīvo.

Viņai ir lielas acis

It kā deg uguns

Uh, cik pretīgi

Mati ceļas stāvus.

Nav vienkārši, kauls

Un lauzta kāja

Fu šķebinošs kas

Bēdziet, lai kurš!

Bērni izklīst, šoferis viņus noķer.

"Draudzības ķēde": - Ierīvē plaukstas, sajūti siltumu! Iedomājies, ka starp plaukstām ir maza bumbiņa, ripinām to! Un tagad dalīsimies siltumā viens ar otru draugs: pastiept plaukstas uz kaimiņiem! Mēs to dabūjām "draudzības ķēde"! Smaidīsim un vēlēsim viens otram veiksmi!

Saistītās publikācijas:

Sagatavošanas grupā integrēta stunda matemātikā un fiziskajā audzināšanā Programmatūras saturs. Uzdevumi. Izglītojoši: Vingrošana pagriezienos uz vietas, pārbūve divās, trīs, četrās kolonnās; Exercise.

Sagatavoja: fiziskās audzināšanas instruktore Puzikova Irina Mihailovna 2015. Nodarbības kopsavilkums Veids: fiziskā kultūra un atpūta Veids:.

Uzdevumi: Vingrojiet bērnus pastaigā ar augsts pacēlājs ceļgaliem; atkārtojiet bumbas driblinga vingrinājumus; rāpošana; trenēties līdzsvarā.

GCD par fizisko kultūru sagatavošanas grupā "Cirka arēnā" Programmas uzdevumi: 1) Izglītojoši: vingrināties soļošanā uz soliņa ar kāpšanu pāri vingrošanas nūjai, saglabāt līdzsvaru.

Mātes dienas sagatavošanas grupas bērniem atvērta stunda fiziskajā audzināšanā ar vecāku piedalīšanos N. Novgorodas MBDOU "Bērnudārzs Nr. 410" Atvērta fiziskās audzināšanas nodarbība ar vecāku piedalīšanos sagatavošanas grupas bērniem, laika ziņā.

Fiziskās audzināšanas stunda “Baltā olimpiāde. Soči 2014" sagatavošanas grupas bērniem Sveiki puiši! Vai zināt, kāds svarīgs notikums šobrīd notiek valstī? - Bērnu atbildes. Vai jūs zināt, kur atrodas Soči?

Temats: fiziskās kultūras nodarbība

Grupa: sagatavošanās skolai

Fiziskās kultūras stunda sagatavošanas grupā atbilstoši federālajam valsts izglītības standartam

Programmas saturs:

Turpināt attīstīties fiziskās īpašības: spēks, izturība, koordinācija;

Turpināt izglītot kultūras un higiēnas prasmes;

Turpiniet veidot idejas par veselīgs veids dzīvi.

3. Izglītības joma "Komunikācija":

Aktivizēt leksikons skolēni, kas piedalās sarunā ar skolotāju un atbild uz fiziskās audzināšanas instruktora jautājumiem.

4. Izglītības joma "Mūzika":

Turpināt attīstīt muzikālo atmiņu.

Priekšdarbi: saruna par veselīgu dzīvesveidu, daiļliteratūras lasīšana: S.Mihaļevs "Jautrais tūrists", V.Livanovskaja "Simtmetri", K.Čukovskis "Doktors Aibolits", nodarbība par iepazīšanos ar fitballiem, sarežģītas nodarbības izmantojot fitballs.

Fiziskās audzināšanas nodarbība sagatavošanas grupā saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu: tehniskais atbalsts

Aprīkojums: fitballs atbilstoši bērnu skaitam, masāžas paklājiņš, rievotais dēlis, lielas ķegļi, celiņi ar pēdiņām, Pūces lelle.

Sagaidāmais fiziskās audzināšanas stundas rezultāts sagatavošanas grupā saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu

Bērni zina:

  • vingrinājumi ar fitballiem, kas attīsta spēku, izturību, koordināciju;
  • motoriskās aktivitātes veidi vingrinājumos ar fitballiem;
  • sākuma pozīcijas veikt vingrinājumus;
  • noteikumi pareizai pozai;
  • veselīga dzīvesveida pamatprasības;
  • muzikāls fragments no multfilmas "Smešariki".

Kā daļu no fiziskās audzināšanas stundas sagatavošanas grupā Federālā valsts izglītības standartam skolēni var:

  • veikt vingrinājumus uz fitballiem, kuru mērķis ir attīstīt spēku, izturību, kustību koordināciju;
  • ieņemt pareizās sākuma pozīcijas, lai veiktu vingrinājumus uz fitballiem;
  • piedalīties sarunā par veselīgu dzīvesveidu;
  • pilnībā atbildēt uz jautājumiem;
  • atpazīt muzikālo fragmentu no multfilmas.

Fiziskās audzināšanas stunda sagatavošanas grupā GEF: plāns

Organizatoriskā daļa - ievaddaļa - galvenā daļa - noslēguma daļa

Kursa gaita.

Nodarbības daļas

Skolotāja darbība

Bērnu aktivitātes

Organizatoriskā

Federālā valsts izglītības standarta sagatavošanas grupas fiziskās audzināšanas stundas ietvaros skolotājs vada sarunu ar skolēniem par veselīgu dzīvesveidu: - Bērni, kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai neslimotu un būtu veseli. ? – Jūsuprāt, ja cilvēks ikdienā nodarbojas ar sportu un fizisko audzināšanu, tas kļūst par sliktu vai labu ieradumu? - Atcerieties, lūdzu, literāros darbus, kas runā par to, kas nepieciešams veselībai. – Padomā un saki, ko labu veselībai tu vari darīt?

Bērni piedalās sarunā.

Tagad mēs dosimies uz fizkultūras stundu, jums ir ļoti smagi jāstrādā, pareizi jāveic visi vingrinājumi, un pēc tam jūs man pastāstīsit, kā jums tas izdevās.

Skolēni zālē ienāk izkaisīti.

Bērni piedalās apsveikumā, atbild uz jautājumiem.

Sveiki puiši! Priecājos, ka visi uz nodarbību atnācāt labā noskaņojumā! Tas nozīmē, ka jūs visi esat veseli un gatavi vingrot. Galu galā labs garastāvoklis vienmēr ir ar kādu, kurš neslimo, bet jūt sevī spēku un sparu! Es zinu, ka jums patīk skatīties multfilmas, kas rada labu garastāvokli. Nosauc šīs karikatūras.

Skolēni nosauc karikatūras.

Pasniedzēja aicina skolēnus muzikālā pavadījumā atcerēties savus iecienītākos multfilmu varoņus. (Muzikāls fragments no m / f "Smeshariki" skaņām).

Bērni atpazīst mūzikas fragmentu, sauc multfilmu varoņus.

Un iedomāsimies, ka esam Smešariki no multfilmas un dosimies ciemos pie mums pazīstamās pūces!

Bērni stāv rindā

Ievads

Šķēršļu josla:

Staigā normāli

Uz zeķēm (rokas uz sāniem)

Uz papēžiem (rokas aiz muguras)

Uz rievota dēļa (rokas uz sāniem)

Virve (piestiprināts sānu pakāpiens)

Autors masāžas paklājiņš;

Darbojas "čūska" starp tapām ar apstāšanās signālu

Visi soļošanas un skriešanas veidi tiek veikti pārmaiņus ar parasto soli un skriešanu.

Studenti pilda uzdevumus.

Galvenā daļa

Pūce (rotaļlieta) viņus sagaida un informē, ka, lai uzlabotu veselību un Lai labs garastāvoklis Man jānodarbojas ar sportu, un viņai ir lieliski priekšmeti, bet viņa aizmirsa, ko ar tiem darīt.

Pūces mājā nāk bērni.

Federālā valsts izglītības standarta sagatavošanas grupas fiziskās audzināšanas stundas ietvaros instruktors ar skolotāja palīdzību ripina fitbolus zāles vidū, jautā skolēniem: - Bērni, kas tie par lielajiem, neparastajiem. bumbiņas sauc? Instruktors: - Dārgais, Pūce, šodien mēs esam ne tikai tavi draugi, puiši, mēs esam Smešariki, kā multfilmu varoņi. Apskatiet, kā Smeshariki var veikt vingrinājumus uz fitballiem.

Bērni sniedz atbildi.

Vispārīgi attīstoši vingrinājumi uz fitballiem:

1) "Aļņu ceļotājs" I.P.: Fitball starp ceļiem.

1-2-3-4 - soļi uz priekšu;

5-6-7-8 - soļi atpakaļ (6 atkārtojumi).

2) "Ezītis šūpolēs"

I.P.: Sēžot uz bumbas ar kājām sev priekšā.

1-2-3-4 - ritiniet kājas uz priekšu uz pirkstiem;

5-6-7-8- atvelieties, kājas uz papēžiem (6 atkārtojumi). 3) "Krošs peld"

IP: Sēžot uz bumbas.

1-2-3-4- iet uz priekšu, ielieciet lāpstiņas;

5-6-7-8 - šūpoties uz priekšu un atpakaļ;

1-2-3-4- atgriezties pie SP;

5-6-7-8- sēžot uz bumbas, lai saglabātu līdzsvaru. (5 atkārtojumi) 4) "Nyusha sauļojas"

I.p .: Guļus uz vēdera, uz bumbas ar atbalstu uz pēdām un plaukstām.

1-2-3-4- vienlaikus paceliet taisno labo kāju kreisā roka;

5-6-7-8- i.p.;

1-2-3-4- pacel taisno kreiso kāju, tajā pašā laikā labo roku;

5-6-7-8- i.p.; (4 reizes katrai rokai un kājai).

5) "Karych cirka izpildītājs"

I.p.: Guļus uz bumbas, uz vēdera.

1-2-3-4- ritiniet pa bumbu, virzot rokas uz priekšu uz grīdas;

5-6-7-8- roll sp; (6 atkārtojumi).

6) "Piespraušanas palīgs"

I.p .: Guļus uz muguras, kājas saliektas ceļos, rokas virs galvas, uz grīdas. Bumba atrodas starp kājām.

1-2-3-4 - piesit bumbu ar kājām uz rokām, rokas virs galvas;

5-6-7-8 - guļus uz muguras, bumba rokās virs galvas;

1-2-3-4- piespēlē bumbu ar rokām uz kājām, i.p.;

5-6-7-8 - nodod bumbu ar kājām uz rokām, rokas virs galvas; (6 atkārtojumi).

7) "Jēra pavasaris"

I.p .: Uzlieciet rokas uz bumbas, kājas kopā.

1-2- lēciens no bumbiņas kājām

3-4- lēciens uz bumbu apsēdies, kājas kopā. (6 atkārtojumi) 8) "BBC Jumper"

I.p.: Sēžot uz bumbas.

Lēkšana sēžot uz bumbas. Pūce slavē bērnus un aicina parādīt citus vingrinājumus. Galvenie kustību veidi. Vingrinājumi tiek veikti divās daļās. 1. Fitbolu mešana un ķeršana. 2. Lēciena virve. Visa grupa izpilda līdzsvara vingrinājumu "Norīt"

Mobilā spēle "Caterpillar". Spēlē 2 bērnu komandas. Katrs no tiem ir kāpurs, kurā visi dalībnieki ir savienoti viens ar otru ar bumbiņu palīdzību, kuras viņi tur starp ķermeni. Pēc komandas skolēni sāk kāpura kustību. Uzvar ātrākā komanda, kas nesalauž kāpuru un nenomet bumbu.

Bērni demonstrē vingrojumus uz vingrošanas bumbām, kā rāda skolotāja.

Skolēni veic vingrinājumus apakšgrupās, pēc tam maina objektus.

Skolēniem pēc iespējas ilgāk jāsaglabā līdzsvars uz vienas kājas (kājas pārmaiņus).

Beigu daļa

pirkstu spēle"Tārpi" (Železnova) pabeidz fiziskā audzināšana GEF sagatavošanas grupā.

Bērni uzstājas pirkstu vingrošana kā rāda skolotājs, sēžot uz fitball.

Uzdevumi:

  • attīstīt fiziskās īpašības: ātrumu, veiklību, izturību;
  • pilnveidot pamatkustības: iešana, skriešana, kāpšana, lēkšana, kustību kvalitātes sasniegšana;
  • formā pareiza poza;
  • attīstīt bērna emocionālo sfēru;
  • izkopt morālās un gribas īpašības: izturību, neatlaidību, pozitīvu rezultātu sasniegšanu, neatkarību.

Laika tērēšana: 30 minūtes

Atrašanās vieta: sporta zāle

Aprīkojums:

  • vingrošanas soli;
  • plats dēlis;
  • šaurs dēlis, 2 kāpšanas plaukti;
  • liela diametra bumbiņas atbilstoši bērnu skaitam; lentes atbilstoši bērnu skaitam;
  • mazas rotaļlietas;
  • spaiņi pēc bērnu skaita;
  • basketbola bumbas Nr.3 - 7 gab.;
  • somas atbilstoši bērnu skaitam;
  • zviedru siena.

1. Ievads.

Staigāšana kolonnā vienā regulārā solī;

Staigāšana uz pirkstiem, rokas uz augšu;

Ejot uz papēžiem, rokas aiz muguras;

Ejot pa pēdas ārpusi, rokas uz jostas;

Staigā puspietupienā, rokas uz ceļiem;

Staigāšana četrrāpus ("Zilonis" no krūtīm uz leju, "Krabi krūtis uz augšu");

Viegla skriešana uz pirkstiem;

lēcieni;

Sānu galops labajā un kreisajā pusē;

Skriešana ar virziena maiņu;

Skriešana ar šķēršļu pārvarēšanu (lēkt pāri vingrošanas nūjai, sitiens pa tamburīnu);

Pastaiga ar elpas atjaunošanos.

2. Galvenais korpuss

Vispārīgi attīstoši vingrinājumi ar bumbu (liels diametrs).

1. I.P. - galvenais statīvs, bumba rokās ir nolaista uz leju, ejot vietā.

Uz 1 rēķina - bumba uz priekšu, 2-uz augšu, 3- uz priekšu, 4- I.p. (6-7 reizes)

2. I.P. - galvenais statīvs, bumba rokās ir nolaista uz leju.

1. kontā - rumpja slīpums uz labo pusi, kāja uz sāniem, bumba uz augšu, 2-I.P.

Tas pats kreisajā pusē. (6-7 reizes)

3. I.P. - galvenais statīvs, bumba rokās ir nolaista uz leju.

1. kontā - novietojiet kāju uz priekšu, paceliet rokas ar bumbu uz priekšu, saliecieties pie ceļa,

2- I.p. (6-7 reizes)

4. I.P. - galvenā stāja, bumba uz krūtīm, rokas saliektas.

Uz 1-2 rēķina apsēdies, paņem bumbu uz priekšu, 3-4 - I.p. (6-7 reizes)

5. I.P.- kājas stāv plecu platumā, bumba rokās ir nolaista uz leju.

1. kontā - bumba pie krūtīm, 2 - bumba uz augšu, 3 - noliecieties uz priekšu uz labo kāju, pieskarieties pirkstiem ar bumbu.

4 - I.p. Tas pats ar kreiso kāju. (6-7 reizes)

6. I.P. - stāviet kājas plecu platumā, bumba rokās ir nolaista uz leju.

Uz 1 rēķina - bumba ir augšā, 2 - apsēdieties, pieskarieties grīdai ar bumbu, 3 - iztaisnojiet kājas, bumba rokās ir nolaista uz leju, 4 - I.p. (6-7 reizes)

7. I.P. - sēdus stāvoklis, kājas izstieptas uz priekšu, bumba rokās.

Uz 1-5 rēķina, virzoties uz priekšu uz taisnām kājām, paņem bumbu uz priekšu, 6- pacel bumbu uz augšu.

7 sanit uz priekšu, pieskarieties bumbiņai pie kājām, 8 I.p. (6–7 reizes)

8. I.P. - uz ceļiem, bumba rokās ir nolaista uz leju.

Uz 1 - 2 rēķina - apsēdieties uz labā augšstilba, pārvietojiet rokas ar bumbu uz priekšu, 3 - 4 - I.p.

Tas pats sēž uz kreisā augšstilba. (6-7 reizes)

9. I.P. - guļus uz muguras, kājas saliektas ceļos, bumba abās rokās aiz galvas.

Uz 1 -2 rēķina - ķermeņa pacelšana, pieskarieties ceļgaliem ar bumbu, 3 - 4 - I.p. (6-7 reizes)

10. I.P. - guļus uz vēdera, bumba priekšā uz izstieptām rokām.

Uz 1-4 līkuma rēķina bumba ir augšā. 5-7 - I.p. (6-7 reizes)

11.I.P. guļot uz muguras, bumba abās rokās aiz galvas.

Uz 1-2 taisnu kāju celšanu uz augšu rēķina ar bumbiņu pieskarieties pēdu pirkstiem, 3-4 - I.p. (6-7 reizes)

12. I.P. - galvenā stāja, bumba rokās tiek nolaista uz leju, 1 - lecot kājas atsevišķi, bumba ir uz augšu, 2 - lecot kājas kopā, atgriezties sākuma stāvoklī.

Izpildīts par skolotāja līdzekļiem. Elpošanas vingrinājums.

Galvenie kustību veidi

Bērni ir sadalīti divās apakšgrupās:

1.apakšgrupas dribls

a) ar labo roku, virzoties uz priekšu ar bumbu ar soli.

b) ar kreiso roku, virzoties uz priekšu ar bumbu ar soli.

c) pārmaiņus ar labo roku, virzot kreiso roku uz priekšu ar bumbu.

d) bumbas driblēšana.

e) apgriež bumbu.

2.apakšgrupa straumēšanas veidā veiks šādas pamatkustības.

1. Staigāšana pa līdzsvara staru ar maisu galvā, kāpšana pāri kubiem, rokas uz sāniem

2. Staigāšana pa līdzsvara staru uz sāniem ar sānu soļiem.

3. Lēkšana uz priekšu uz vingrošanas sola, mainot labo un kreiso kāju.

4. Rāpot zem loka ar labo pusi, nepieskaroties grīdai ar rokām.

5. Ejot pa platu slīpu dēli, rokas uz sāniem.

6. Kāpšana vingrošanas siena ar pāreju no viena laiduma uz otru.

7. Ejot pa šauru slīpu dēli, rokas uz sāniem.

8. Uzkāpšana stīpā ar kreiso pusi, nepieskaroties grīdai ar rokām. Pēc tam bērni maina vietas, lai veiktu pamatkustības.

Mobilā spēle “Slazds ar lentēm”

III. Beigu daļa

Mazkustīga spēle “Kurš ātrāk savāks rotaļlietas”. Mierīga pastaiga.

Fiziskās audzināšanas stundu kopsavilkums sagatavošanas grupā

Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde

"Bērnudārzs Nr. 15 "Berežoks"

Abstrakts atvērta skatīšanās GCD par fizisko attīstību sagatavošanas grupa.

Sagatavots:

fiziskās audzināšanas instruktors

M.A. Djakova

Programmatūras saturs.

izglītojošs:

Vingrojiet bērnus ejot ar augstiem ceļiem; atkārtojiet bumbas driblinga vingrinājumus; rāpošana; vingrinājums līdzsvara saglabāšanai, ejot pa samazinātu atbalsta laukumu.

Izglītojoši:

Izkopt neatkarību, radošumu, interesi par fiziskā audzināšana, draudzības.

Izglītojoši:

Attīstīt veiklību, ātrumu, spēju orientēties zāles telpā.

Aprīkojums: Bumbiņas (pēc bērnu skaita, 2 soliņi, čiekuri.

Kursa gaita.

1 daļa.

Ēka vienā rindā. izlīdzināšana. Pārbūve kolonnā pa vienam.

Staigāšana kolonnā pa vienam, pēc signāla, pāreja uz iešanu ar augstiem ceļiem (rokas uz vidukļa).

Skriešana vidējā tempā (ilgums līdz 1,5 min, pāreja uz normāla staigāšana.

Pārbūve trīs kolonnās

2 - daļa.

Vispārīgi attīstoši vingrinājumi uz vingrošanas soliem.

1. I. p .: sēžot uz sola uz leju, rokas uz jostas. 1 - rokas uz sāniem; 2 - rokas aiz galvas; 3 - rokas uz sāniem; 4 - un. P. (6-8 reizes).

2. I. p .: sēž uz soliņa, rokas uz jostas. 1. - rokas uz sāniem; 2 sasveriet pa labi, pieskarieties ar labo roku (ar pirkstiem) dzimums; 3 - iztaisnojieties, rokas uz sāniem; 4 - i. n. Tas pats pa kreisi (6-8 reizes).

3. I. p .: sēž zirga mugurā, rokas aiz galvas. 1 - pagriezties pa labi, taisna roka uz sāniem; 2 - i. P. ; 3-4 tas pats pa kreisi (6 reizes).

4. I. p .: stāv ar seju pret soliņu, rokas patvaļīgi. 1 - novietojiet labo kāju uz soliņa; 2 - nolieciet kreiso kāju uz soliņa; 3 soli uz leju labā pēda; 4 Nokāpiet uz priekšu ar kreiso kāju. Apgriezieties un atkārtojiet vingrinājumu ar kreiso kāju (4-5 reizes).

5. I. p .: guļus uz grīdas perpendikulāri solam, kājas taisnas, satverot sola malas. 1-2 - paceliet taisnas kājas uz augšu - uz priekšu; 3-4 - un. P. (6-7 reizes).

6. I. p .: kāju stāvoklis nedaudz atstats, rokas gar ķermeni. Lēkšana uz divām kājām, pārvietošanās pa soliņu (uz rēķina "1-8"). Apstāties, pagriezties uz otru pusi un turpināt lēkt (atkārtot 3-4 reizes).

Galvenie kustību veidi.

1 Dribēšana taisnā līnijā (basketbola versija)

2 Rāpošana uz vingrošanas sola (sānu rokturis)

3 Eju pa vingrošanas sola sliedēm, brīvi balansējot ar rokām.

Pēc parādīšanas un izskaidrošanas bērni stāv divās rindās un pēc signāla pirmajā Grupa driblē bumbu virzienā uz priekšu līdz norādītajai līnijai. Vadot, bērni nedaudz kustas saliektas kājas ar nelielu noliekšanos uz priekšu. Roka, kas ved bumbu, ir saliekta pie elkoņa, un roka ar izplestiem pirkstiem ir uzlikta uz bumbu no augšas un prom no jums. Bumba tiek trāpīta nedaudz sev uz sāniem, vienmērīgi, atbilstoši kustībai. Tad otrā bērnu rinda sāk vingrojumu. Temps mērens, katrs individuāli. (3-4 reizes). Vingrošanas soli ir novietoti paralēli viens otram, un bērni veic rāpošanu uz vēdera divās kolonnās straumējošā veidā ar satvērienu palīdzību no sāniem. (2-3 reizes). Apgrieziet vingrošanas solu un veiciet vingrinājumu līdzsvarā - ejot pa vingrošanas sola sliedēm, pieliekot vienas kājas papēdi pie otras pirksta un brīvi balansējot ar rokām. Apdrošināšana ir obligāta.

4 Mobilā spēle "Tukša vieta". Spēlētāji stāv aplī ar rokām uz jostas - viņi saņem "logi". Tiek izvēlēts vadītājs. Viņš iet aiz apļa un Viņš runā:

Es staigāju pa māju

Un es skatos pa logiem

Es iešu uz vienu

Un es klusi pieklauvēšu.

Pēc vārdiem "Es pieklauvēšu" vadītājs apstājas, ieskatās logā, pret kuru apstājās, un Viņš runā: "Knock-nock". stāvot priekšā jautā: "Kas ir atnācis?" vadītājs saka savu vārdu. stāvot aplī jautā: "Kāpēc tu atnāci?". braukšana atbildes: "Skrienam skrējienu", - un abi skraida ap spēlētājiem dažādos virzienos. Aplī ir tukša vieta. Tas, kurš pirmais pieskrēja pie viņa, paliek aplī; novēlotais kļūst par vadītāju, un spēle turpinās.

3 - daļa.

Atgriezīsimies kopā,

Un kā lai saka; "lēkt-lēkt-lēkt",

Vārdi "hop-hop-hop" saka viens bērns (pēc skolotāja norādījuma).

Šoferis atver acis un mēģina uzminēt, kurš teica šos vārdus. Ja viņš uzmin pareizi, šis spēlētājs ieņem viņa vietu.

Staigā kolonnā pa vienam.

Fiziostunda sagatavošanas grupā "Ugunsdzēsēji mācībās"

1. Tēma: "Ugunsdzēsēji mācībās"
2. Dominējošais OO- fiziskā attīstība, integrēts TOE: kognitīvā attīstība, sociālā un komunikatīvā attīstība
3. Bērnu vecums- sagatavošanas grupa
4. Uzdevumi:
- Attīstīt izturību, veiklību, spēku.
- vingrināties līdzsvarā, lecot pāri stieņiem
- Apvienot idejas par ugunsdzēsēja profesiju.
- nostiprināt bērnu zināšanas par bīstamām situācijām, ugunsgrēka cēloņiem un uzvedības noteikumiem ugunsgrēka gadījumā;
- Paaugstināt cieņu pret ugunsdzēsēju darbu.
Priekšdarbi: iepazīstināt bērnus ar ugunsdzēsēja darbu, lasīt grāmatas par šo tēmu, skatīties multfilmas, skatīties ilustrācijas, didaktiskās spēles par šo tēmu.
5. Turēšanas forma- nodarbošanās
6. Organizācijas forma frontālais
7. Aprīkojums:ķegļi, vingrošanas sols, stieņi, lentes, stīpas

Nodarbības progress

Instruktors: Puiši, paskatieties, kādā vēstulē mums atnāca Bērnudārzs. (izņem lielu sarkanu aploksni, uz kuras rakstīti cipari 01). Kā jūs domājat, no kā tas varētu būt? (bērnu atbildes). Atveram un palasam kas tur rakstīts.
Vēstule: “Mīļie bērni, lūdzam jūsu palīdzību ugunsgrēka dzēšanā!Bērni palika mājās vieni un nolēma paspēlēties ar sērkociņiem, un izcēlās ugunsgrēks. Visa mūsu brigāde cīnās ar uguni, bet līdz šim neesam tikuši ar to galā. Mēs ceram uz jūsu palīdzību!
inspektors Ogonkovs"
Instruktors: Puiši, kā sauc ugunsdzēsēju profesiju?
Bērnu atbildes: Ugunsdzēsējs
Instruktors: Tieši tā, ugunsdzēsēji. Ko bērni izdarīja nepareizi? Kāpēc izcēlās ugunsgrēks? Vai vēlaties palīdzēt inspektoram Ogonkovam un viņa komandai?
Bērnu atbildes:
Instruktors: Kādam jābūt ugunsdzēsējam?
Bērnu atbildes: drosmīgs, drosmīgs, veikls, ātrs, atjautīgs utt.
Instruktors: Tu visu pateici pareizi. Vai jūs domājat, ka ikviens var kļūt par ugunsdzēsēju?
Bērnu atbildes:
Instruktors: Par ugunsdzēsēju var kļūt tikai īpaši apmācīts, apmācīts cilvēks. Vai vēlaties būt jauns ugunsdzēsējs? (bērnu atbildes)
Tad netērēsim laiku un sāksim trenēties
Viens, divi, neesiet slinki
Iesildīšanai - piecelties (bērni rindā pa vienam)
Ugunsdzēsēji visus uzdevumus veic precīzi, pareizi un ātri.
- Izlīdzināšana, pa labi pa kreisi, pa labi (10 sek.0
- Staigāšana kolonnā pa vienam (15 sek.)
- Iešana pietupienā un puspietupienā (15 sek.0
- Iešana ar izklupienu (15 sek.0
- Palaist normāli (20 sek.)
- Skriešana atpakaļ (20 sek.)
- iešana kolonnā pa vienam
āra sadales iekārtas:
Būvniecība trīs kolonnās.
Vingrinājums "Uguns spēki"
Sākuma pozīcija: galvenā stāja, rokas pie pleciem, rokas savilktas dūrēs.
1- ar spēku paceliet rokas uz augšu, izvelciet dūres, pacelieties uz pirkstiem.
2- atgriezties sākuma stāvoklī.
3- spēcīgi izpletiet rokas uz sāniem, atvelciet dūres,
uzkāp uz pirkstiem.
4- atgriezties pie sp.
Atkārtojiet 10 reizes. Skolotājas skaidrojums. Bērnu displejs.
Vingrinājums “Šļūteņu pārtīšana, gatavošanās izbraukšanai”
Sākuma stāvoklis: stāvus, kājas plecu platumā, rokas nolaistas.
1 - noliekt uz priekšu.
2-3 - rotācijas kustības ar abām rokām krūškurvja priekšā.
4 - atgriezties pie sp.
Atkārtojiet 8 reizes. Temps mērens. Skolotāja displejs.
Instrukcija bērniem: "Veicot rotācijas kustības, atdariniet šļūtenes tinumu."
Vingrinājums "Izaicinājums pieņemts, dodamies"
I.p .: guļot uz muguras, kājas kopā, rokas gar ķermeni.
Pārmaiņus velciet kājas uz vēderu, pēc tam pilnībā iztaisnojiet tās ceļos.
Atkārtojiet 6 reizes. Sākumā temps ir mērens, tad ātrs, tad atkal mērens.
Vingrinājums "Ūdens atsūknēšana"
I.p .: nometies ceļos, rokas gar ķermeni.
1-2 - noliekt pa labi, rokas uz augšu - izelpot.
3-4 - atgriezties pie sp. - elpa.
Skrien 4 reizes katrā virzienā. Temps mērens. Skolotāja displejs.
Instrukcija bērniem: "Saglabājiet līdzsvaru."
Vingrinājums "Dzēst uguni"
I.p .: stāvus, kājas plecu platumā, rokas uz leju, rokas "pilī".
1-4 - roku pacelšana pa labi - uz augšu, ķermeņa apļveida kustība vienā un otrā virzienā.
Atkārtojiet 8 reizes. Temps mērens.
Vingrinājums "Misija pabeigta"
I.p .: sakrustotas kājas, rokas uz leju.
12-16 lēcieni, mainot kāju stāvokli atsevišķi un šķērsām, vienlaikus sitot rokas virs galvas.
Atkārtojiet 4 reizes, pārmaiņus ar staigāšanu.
Vingrinājums "Uguns ir nodzēsts"
Sākuma pozīcija: galvenā pozīcija.
1-2 - rokas uz augšu, labi izstiepiet, pacelieties uz pirkstiem - ieelpojiet.
3-4 - rokas uz leju, nolaidieties uz visu pēdu - izelpojiet.
Atkārtojiet 10 reizes. Temps ir lēns. Bērnu displejs.
Instrukcija bērniem: "Izelpojot sakiet:" uh-h-h ".
Instruktors: Jūs bijāt precīzs, ātrs un skaisti izpildījāt visus vingrinājumus.
Puiši, kas var izraisīt ugunsgrēku?
Bērnu atbildes
Instruktors: Visbiežāk ugunsgrēks izceļas cilvēku neuzmanības dēļ, neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ. Meža ugunsgrēku var izraisīt slikti nodzēsts ugunskurs, pamesta degoša cigarete, zibens negaisa laikā un pat stikla gabals, kas savāc saules starus, ugunsgrēkam var būt daudz iemeslu. Bet, pats galvenais, ugunsgrēks nav nelaimes gadījums, bet gan nepareizas uzvedības rezultāts. Uguns var pāriet no labā uz ļauno. Un ko tad darīt?
Bērni: zvani 01
Instruktors: Tieši tā, jāzvana ugunsdzēsējiem pa tālruni "01", jāsagaida atbilde un jānorāda sava adrese vai jāsazinās ar kaimiņiem.
Instruktors: Kas notika? Kas notika?
Kādi kliedzieni, troksnis un troksnis
Visi cilvēki kaut kur steidzas
Un viņi kliedz: “Ugunsgrēks! Uguns!"
Pēkšņi sirēna iesaucās,
Kaut kur pa labi, aiz stūra.
Sarkanā mašīna steidzas
Ar mirgojošu bāku.
Tauta izklīst
Ugunsdzēsēji tiek izlaisti cauri.
Viņi nevar tērēt laiku
Viņiem pienācis laiks dzēst uguni.
Drosmīgs, drosmīgs,
Spēcīgs un svarīgs
Cīnīties ar uguni
Viņi ienāk
Un, protams, viņi uzvar!
Instruktors: Puiši, nāciet, un mēs ātri iekāpsim ugunsdzēsēju mašīnās un dosimies palīgā, Bet ceļš nav viegls, ir daudz šķēršļu! Tu esi gatavs? Dosimies ceļā!
Bērni iziet šķēršļu joslu
- staigāt pa vingrošanas sola sliedēm
- palaist "čūsku" starp tapām
- rāpot zem lokiem ar labo un kreiso pusi
- lec pāri restēm.
Instruktors:Šeit mēs nonācām pie ugunskura, pirmajā, otrajā maksā.
Kura komanda ātrāk nodzēsīs uguni. Ko darīt, lai nodzēstu ugunsgrēku?
Bērnu atbildes: ūdens, smiltis, ugunsdzēšamais aparāts
Instruktors: Pareizi, mēs dzēsīsim ar ūdeni
Stafetes skrējiens "Dzēst uguni"
Zināmā attālumā no komandām ir stīpas ar sarkanām lentēm. Pirmā dalībnieka rokās ir spainis. Pieskrien pie stīpas, paņem vienu lentīti, ieliek spainī, apskrien ap stīpu, atgriežas, nodod spaini nākamajam. Uzvar komanda, kas pirmā pabeidz uzdevumu.
Instruktors:- Labi darīti puiši! Visi testi izdevās lieliski! Var nedaudz atpūsties (bērni sēž uz paklāja) Ugunsdzēsēja profesija gaida tādus veiklus un drosmīgus cilvēkus kā jūs! Es domāju, ka inspektors Ogonkovs būs jums ļoti pateicīgs.
Un, lai jūsu mājā nebūtu uguns, es vēlos, lai jūs klausāties un atceraties manu dzejoli
Ja dzīvoklī esat viens.
Ja dzīvoklī esat viens
Esiet uzmanīgi ar uguni
Labāk neaiztieciet sērkociņus,
Tad tava māja nenodegs.

Ne vienmēr draugs
Elektriskais gludeklis.
Lai gan viņš glāsta bērnus
Un krekli un bikses
Bet atcerieties draugus
Jūs nevarat spēlēt ar viņu!

Ļoti brāļi nav viegli
Gāzes-elektriskā plīts.
Esi uzmanīgs ar viņu
Tas var izraisīt ugunsgrēku.

Un laukos, pie plīts,
Nespēlējies ar uguni.
Ogles nokrita uz paklāja
Un tad nodegs visa māja.

Ja pēkšņi izceļas ugunsgrēks,
Drīz pamet māju.
Zvaniet uz 01
Un izkāp!

Instruktors: Domāju, ka visi ievērosiet ugunsdrošības noteikumus. Un šodien varu jūs droši saukt par īstiem jaunajiem ugunsdzēsējiem. Un, ja vēlaties uzzināt vairāk par šo profesiju, mēs varam jūs aizvest ekskursijā pa ugunsdzēsēju dienestu.

© eurosportchita.ru, 2022
Sports. Veselīga dzīvesveida portāls