Nodarbības kopsavilkums “Sīpolu stādīšana. Nodarbība vecākajā grupā "Sīpolu stādīšana" nodarbību plāns (vecākā grupa) par tēmu Pedagogs Drach M.G.

04.05.2021

Svetlana Tuzova
Abstrakts atklātā klase"Sīpolu stādīšana"

Mērķis: Iepazīšanās ar noteikumiem un paņēmieniem stādīšana.

Uzdevumi:

1. Radīt interesi par audzēšanu Lūks.

2. Precizēt zināšanas par raksturīgās iezīmes spuldzes (apaļa vai iegarena, vai ir apakšdaļa un augšdaļa, krāsa, svari)

3. Noskaidrojiet bērnu zināšanas par to, no kādiem augiem var audzēt (no sēklām, sīpoliem)

4. Iemācīt pašiem stādīt sīpolus.

Aprīkojums: krūzes priekš sīpolu stādīšana, nūjas, lejkannas, augsne, sīpolu sēklas un mazās galviņas Lūks.

Nodarbības gaita:

Sveiki, puiši, es vēlos jums šodien piedāvāt darīt kaut kas ļoti interesants. Ak, kāds pieklauvēja pie mūsu durvīm. Tu dzirdēji? (Jā) Kurš tas varētu būt? Paskatīsimies! Paskatīsimies aiz durvīm! Oho, mums ir paciņa! Vai jūs interesē? (Jā). Apskatīsim to! Nu atvērts!

Es izņemu daudz mazu sīpolu. Puiši, kas tas ir? (Bērnu atbildes)

Kāpēc mums tas viss ir vajadzīgs? Un kas jums ar to būtu jādara? Paskaties, šeit ir vēstule! (Lasīšana vēstule: Profesors Ogorods lūdz mūs viņam palīdzēt iestādiet šo sīpolu. Palīdzēsim? Bet mēs to nestādīsim šeit, bet maģiskā izcirtumā. Un mēs dosimies uz turieni pa paklāju – lidmašīnu. Lidosim? (Jā) Nu tad ejam! Mēs ejam uz mūsu paklāja - lidmašīna. Un tā, lai mūsu pirksti cieši turētos viens pie otra, mēs tos izstiepsim (tiek veikta pirkstu vingrošana).

“Viņi ieradās apciemot kājas īkšķi tieši uz māju

Indekss un vidējais, bez gredzena un pēdējais,

Pats Mazais Pirkstiņš pieklauvēja pie sliekšņa.

Kopā viņi ir draugi, viņi nevar dzīvot viens bez otra. (atkārtot divas reizes).

Apbrīnojami. Un tagad mēs cieši sadevāmies rokās, aizvērām acis un iedomājāmies, ka lidojam augstu, augstu! Zem mums peld pilsētas un ciemati, meži un lauki. Pūš stiprs vējš (bērni atdarina koku šūpošanos, pēkšņi sāk līt (paceliet rokas uz augšu, paslēpieties no lietus). Un tagad mēs piezemēsimies. Mēs atņēmām rokas un piezemējāmies, (ceļi nedaudz saliekti, saglabājot līdzsvaru, lai nenokristu, (kamēr bērni lido pa lidmašīnas paklāju, es sakārtoju visu aprīkojumu piezemējoties uz galda). Atverot mūsu acis.

Tie atrodas uz galda: krūzes priekš izkraušanas vietas, katram ir zeme maisā, lejkanna, kociņi ar noteiktu atzīmi (padziļināšanai, laistīt.

Oho! Paskatieties, kas šeit ir!

Ko jūs zināt par šo dārzeņu? (Bērnu atbildes)

Puiši, kā jūs domājat, kā tas ir iespējams? stāda sīpolus? (Bērnu atbildes). (Sēklas un sīpoli, redzamas sēklas Lūks) .

Paskaties uzmanīgi, kādus pazīstamus objektus tu redzi? Priekš kam tās vajadzīgas? (Bērnu atbildes).

Paņemiet krūzes rokās, šajos traukos mēs iestādīsim savus sīpolus. Kas, jūsuprāt, nav kārtībā ar šo stiklu? (Bērnu atbildes)

Pa labi! Tajā ir caurumi. Kā tev šķiet, kam šie caurumi domāti? (Bērnu atbildes) Tieši tā, lai liekais mitrums aizplūst.

Kāpēc mums ir vajadzīgs ūdens? (Bērnu atbildes).

Bet paskat, ir tāds interesants nūja ar atzīmi, kā tu domā, kam tas paredzēts? (Bērnu atbildes). Tieši tā, izveidojiet caurumu zemē.

Sveiki, puiši, vai jūs droši vien esat noguris? Mazliet atpūšamies! Nāciet pie manis, mēs ar jums iesildīsimies.

Izcirtumā izauga augsta puķe (bērni paceļ rokas)

No rīta viņš atvēra ziedlapiņas

Skaistums un uzturs visām ziedlapiņām

Kopā tie dod saknes zem zemes. (Atkārtot fiziskos vingrinājumus Min. 2-3 reizes).

(Bērni sēž pie galdiem)

Nu, tagad mēs stādīsim savus sīpolus apstādījumiem. Skatiet, vai jūsu sīpoliem ir saknes? (Nē). Tāpēc mēs to iestādīsim ar pusapaļo pusi zemē, un aste būs virsū. Mūsu sīpols iedos saknes zemē.

Es izrunāju visas darbības un veicu tās vienlaikus kopā ar bērniem.

Ņemsim katrs pa glāzi un uzmanīgi izbāzīsim no maisa zemi. Mums uz galda ir irbulīši ar krāsainu galu, ņemam iekšā labā roka un netālu no malas izdarām ievilkumus divās vietās. Paskaties uz mani šādi. Es tev rādu. Kociņu iespraužam zemē pie atzīmes, jo sīpolus nevar stādīt dziļi. Izveidojam bedrīti, lai sīpols būtu nedaudz redzams no zemes, iestādiet to, pēc tam ar pirkstiem cieši piespiežam augsni ap sīpoli. (Pajautājiet vienam vai diviem bērniem, kā viņi stādītu sīpolus).

Puiši, kas jādara, lai sīpoli augtu ātri. (Ūdens.)

Tieši tā, vajag laistīt. Kur vislabāk likt sīpolus?

Bērni: uz loga. Uz gaismu.

Puiši, kāpēc sīpolam vajadzīga gaisma? (Bērnu atbildes)

Paskaties, es esmu sīpols apstādītas pirms dažām dienām jau ir zaļas bultas, var ēst. Jūs arī laistīsit savus sīpolus, un tie augs.

Tur bija dusmīgs vecs vīrs

Kļuvis par zaļo sīpolu

Tajā ir daudz vitamīnu

Mēs viņu gaidām pusdienlaikā.

Mēs aicināsim visus viesus uz vakariņām

Un mēs jūs pacienāsim ar zaļajiem sīpoliem.

Katrs pabeidz savu darbu. Vai visi ir laistījuši savus sīpolus?

Puiši, ar kādu ūdeni vislabāk laistīt augus? (auksts no krāna vai silts, kas stāvēs telpā) Kāpēc tu tā domā?

Kāpēc mums ir vajadzīgs caurums kausā?

Cik dziļi stādīsiet sīpolus?

Kurš sīpols, tavuprāt, augs ātrāk, saulē vai zem galda? Kāpēc?

Nu tas arī viss nosēšanās pabeigta? Labi padarīts! Šeit ir dažas mitrās salvetes, nosusiniet rokas. Atnākot uz grupu, noteikti nomazgājiet rokas ar ziepēm. Labi darīti, puiši, tas mums ir viss klase ir beigusies. Paldies visiem par uzmanību.

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības kopsavilkums “Sīpols - no septiņām kaitēm. Sīpolu stādīšana" Tēma: “Sīpols - no septiņām slimībām. Sīpolu stādīšana." Programmas saturs: Nostipriniet ar bērniem pamatjēdzienus par dārzeņiem – dabīgajiem vitamīniem.

GCD kopsavilkums “Sīpolu stādīšana” Vecuma grupa: senioru tēma NOD: "Stādot sīpolus." Izglītības un attīstības virziens (izglītības joma): kognitīvā attīstība.

Izglītības aktivitātes “Sīpolu stādīšana” kopsavilkums izglītības jomā “kognitīvā attīstība” Bērns un pasaule mums apkārt.” Uzdevumi: -Paplašināt idejas.

Izglītības pasākumu kopsavilkums vecākajā jauktā vecuma grupā par tēmu: "Sīpolu stādīšana" Mērķi: Kognitīvie: nostiprināt bērnu zināšanas par sīpola uzbūvi.

Nodarbības tēma ir "Sīpolu stādīšana". Mērķi: - Noskaidrot bērnu izpratni par sīpoliem un sīpoliem. - attīstīt bērnos prasmes stādīt sīpolus (saknes.

Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde"Rybno - Slobodska bērnudārzs "Mišutka"

Rybno-Slobodsky pašvaldības rajons

Tatarstānas Republika

Tiešās izglītības aktivitātes

Sīpolu audzēšana uz palodzes

ciems Ribnaja-Sloboda

2017. gads

Tiešo izglītības pasākumu kopsavilkums

pētnieciskajam darbam

"Sīpolu audzēšana uz palodzes"

Atbilstība. Rudenī un pavasarī bērni sāk saaukstēties, jo šajā laikā jaunajam organismam trūkst vitamīnu. Būtisks vitamīns, kas ir atbildīgs par mūsu pavasara veselību, ir vitamīns “C”. Ārsti un zinātnieki iesaka bērnu ikdienas uzturā pievienot vairāk svaigu zaļumu. Pamatojoties uz to, jūs varat audzēt zaļos sīpolus uz palodzes. Svarīga iezīme iestājas par bērna personības attīstību, veidojot pētnieciskās prasmes.

Praktiskā orientācijair tas, ka ikviens bērns var aktīvi piedalīties un novērot zaļo sīpolu dārzeņu ražas augšanu, kas ir pārvērtusies par spalvām.

Jaunums šī nodarbība ir integrēta iepriekš zināmo un modernas metodes un tehnoloģijas meklēšanas un pētnieciskās darbības attīstībai bērniem.

Mērķis : radīt apstākļus, kas veicina interesi par pētnieciskām aktivitātēm sešus līdz septiņus gadus vecus bērnus.

Programmatūras uzdevumi:

Izglītojoši:

Paplašināt un padziļināt savu izpratni par sīpoliem;

Nostipriniet domu, ka, lai sīpoli augtu mājās, ir nepieciešama gaisma, mitrums, siltums un augsne;

Nostiprināt bērnu zināšanas par sīpolu uzbūves īpatnībām;

Praktizējiet pareizos sīpolu stādīšanas paņēmienus.

Izglītojoši:

Attīstīt dialogisku runu;

Turpināt papildināt bērnu vārdu krājumu ar jauniem vārdiem (sevok, nigella, mikroskops);

Attīstīt zinātkāri, aktivitāti, iniciatīvu izziņas darbībā, vēlmi veikt novērojumus un eksperimentus, iegūtos pētījuma datus ierakstīt dienasgrāmatā.

Izglītojoši:

Izaudzināt interesi un cieņu pret dārzeņiem, piemēram, sīpoliem;

Izkopt vēlmi rūpēties par sīpoliem, kas audzēti ar savām rokām.

Priekšdarbi:Sarunas ar bērniem “Sīpols, viņa izskats un struktūra”, “Sīpola vēsture”, “Sīpola ieguvumi”;iekštelpu un dārzeņu augu apskate un novērošana mājās; G. Rodari pasakas “Cipolino” lasīšana;mācīties dzejoļus, sakāmvārdus, mīklas; minidārza stādīšana grupā: salāti, koriandrs, zirņi, dilles, tomāts, pipari;

Materiāls: interaktīvā tāfele; interaktīvās tāfeles rādītājs;mikroskops; sulīgas sīpolu mizas mini sagatavošana; vienpadsmit glāzes; vienpadsmit gabaliņi viena izmēra sīpolu; laistīšanas kannas ar ūdeni; priekšauti; lāpstiņas vai vienreizējās lietošanas ēdamkarotes; eļļas audums; materiāls stādīšanai (smiltis, zāģu skaidas, oļi, augsne, augsne, papīra salvetes, augu želeja); lupatas; baseins ar ūdeni.

Metodes un tehnikas: demonstrācija, skaidrojums, literārā izteiksme, jautājumi, fiziskā audzināšana, pārsteiguma brīdis.

Tiešo izglītojošo aktivitāšu gaita:

Nodarbības I daļa:

Puiši, pie mums ir atnākuši ciemiņi, pagriezīsimies pie viņiem un sasveicināsimies!(Sveiki!) Labi padarīts! Tagad pagriezieties pret mani un turpināsim savu nodarbību!(Visi bērni sēž puslokā, skolotājs atrodas centrā ar skatu pret bērniem)

Pārsteiguma brīdis:(skolotāja ienes grupā košu, neparastu somiņu, kuru pārsien ar zeltainu atlasa lentīti).

Mani dārgie, šorīt, kad ierados bērnudārzā, citas kaimiņu grupas “Semitsvetik” skolotāja Gaļina Vasiļjevna man uzdāvināja šo košo un neparasto somu. Tas ir pārsiets ar satīna, zeltainu lenti. Gaļina Vasiļjevna pārliecinoši lūdza viņu neattaisīt, kamēr nebūs ieradušies mūsu grupas “Zvezdočka” bērni. Tagad visi ir sapulcējušies, un es domāju, ka mēs jau varam to izskatīt. Tur droši vien kaut kas ir! Atraisīsim lentīti!?(bērnu atbildes)

Puiši, sakiet, lūdzu, vai mēs ar jums, nepieskaroties tik skaistai somai, varam noteikt, kas tajā atrodas?? (bērnu atbildes).Kā mēs varam noteikt, kas ir iekšā?(bērni atbild)

Tieši tā, mani dārgie, mēs nevarēsim uzzināt, kas ir iekšā, ja nepieskarsimies šim objektam ar rokām. Mēģināsim ar tausti noteikt, kas tas ir? Ir tikai viens nosacījums: pēc objekta izpētes ar pirkstiem šī objekta nosaukums nav jāizrunā skaļi! Vispirms visi mēģinās to izdomāt, ja būs kādas grūtības, tad pateikšu mīklu!

(bērni mēģina ar tausti noteikt, kas atrodas somā).

Visi domāja, kas tas par objektu?(bērnu atbildes). Tātad, ja neuzminējat, mēģiniet uzminēt mīklu:

Viņš izskatās tik vienkāršs

Ciets, apaļš, zeltains,

Nomizojiet to

Un ātri aizbēg no viņa.

Tas liek tev pēkšņi raudāt,

Vai jūs to uzminējāt? Šis…(sīpols)

Protams, tā ir taisnība, ka tas ir sīpols.(Skolotājs izņem sīpolu no maisa). Kurš var kaut ko pastāstīt par šo spēcīgo, apaļo un zeltaino sīpolu?(bērnu atbildes)

Pareizi, jūs atzīmējāt, ka tajā ir liels daudzums vitamīnu, ne viena vien saimniece var pagatavot gardas pusdienas, nepievienojot sīpolus. To pievieno salātiem, zupām un borščam. Ir ļoti noderīgi ēst gan svaigu, gan vārītu. Zaļie sīpoli ir arī labi jums!

Varbūt kāds no jums zina sakāmvārdu par sīpoliem?

(Sīpols - no septiņām nepatikšanām, kaites).Pareizi, tagad paskaties uz interaktīvo tāfeli, tur ir sīpolu sēklas, sīpolu komplekti un liels sīpols! Šie puiši ir sīpolu sēklas(skolotājs izmanto rādītāju, lai koncentrētos uz attēlu). Tos sauc par nigella. Kad to iestāda zemē, izaug tāds mazs sīpols, to sauc par komplektu(skatiet tālāk redzamo attēlu.)

Nākamajā gadā viņi stāda stādus zemē un sāk par tiem rūpēties(bērnu atbildes: atraisīt, iznīcināt nezāles, laistīt). Un izaug tāds liels sīpols, bagāts ar vitamīniem(Skolotājs izmanto rādītāju, lai koncentrētos uz attēlu.)

Puiši, pievērsiet uzmanību šim sīpolam. Ko jūs domājat par tā formu, krāsu un kā tas garšo?(bērnu atbildes) . Tagad es vēlos, lai jūs, izmantojot mikroskopu, apskatītu mikropreparātu, ko es iepriekš sagatavoju no sulīgas sīpolu mizas(bērni skatās zāles pa vienam).Interesanti puiši?(bērnu atbildes). Tas, ko jūs tikko redzējāt, ir sulīgās sīpola mizas šūnas, katras šūnas centrā jūs redzējāt melnu punktu, puiši, tas ir šūnas kodols. Tagad varat apskatīt interaktīvo tāfeli un iegūt labāku izskatu(skolotājs parāda attēlu ekrānā).

Nu, tagad es gribētu jūs aicināt dažādos veidos stādīt sīpolus uz spalvām, un, kad tie izaugs, mēs izmantosim vitamīnus, kas mums nepieciešami pavasara sezonā.

Bet pirms ķeramies pie darba, noslaucīsim putekļus un nedaudz iesildīsimies, darīsimminūti vingrošanas:

Ejam uz dārziņu. (Pārvietojas pa apli)

Mēs tur atradīsim dažas dārza dobes.(Pamet rokas)

Ātri izraksim tos.(Atskaņot rakšanu)

Tad mēs to izlīdzināsim.(Reproducēt izlīdzināšanu)

Kopā iestādījām sīpolus,(Atkārtojiet nosēšanos)

Lai spalvas aug.(Paceliet rokas uz augšu)

Saule sāka rietēt.(rokas lejā)

Mums ir nepieciešams laistīt sīpolu.(Atdarināt laistīšanu no lejkannas)

Izaugusi ievērojama raža!(Pamet rokas)

Vāc sīpolus grozos!(Atdarināt spuldžu novākšanu)

Nodarbības II daļa:

Labi darīti puiši! Tagad mēs sāksim nodarbības praktisko daļu un dažādos veidos stādīsim sīpolus uz spalvas. Pastāstiet man, kā stādīt sīpolus?(bērnu atbildes : zāģu skaidās, grantī, smiltīs, zemē, ūdenī).Pareizi puiši, jūs varat arī stādīt sīpolus augsnē stādiem, ar vai bez gaismas, jūs varat arī iestādīt pusi sīpola un ceturtdaļu sīpola, saglabājot serdi(interaktīvās tāfeles ekrānā tiek rādītas nosēšanās metodes).Ir arī citi veidi, kā mājās audzēt sīpolus, piemēram: papīra salvetēs un augu audzēšanas želejā.

Vēlreiz pārrunāsim, kādi noteikumi jāievēro, lai sīpols ātri augtu un priecētu mūs ar savām zaļajām spalvām?(gaisma, ūdens, siltums).

Pareizi, viss nepieciešamais materiāls Es to izklāju uz galda iepriekš, tagad mēs pārmaiņus, grupās, un stādīsim sīpolus iepriekšminētajos veidos, numurējot krūzes.

Sāksim(bērnu patstāvīgās aktivitātes, palīdz skolotājs).

Nodarbības III daļa:

Labi darīts, jūs pabeidzāt visu darbu, tagad jums jāuzliek krūzes uz palodzes. Tagad noliksim atpakaļ darba aprīkojumu un mazgājam rokas(bērni izpilda uzdevumu,skolotājs aicina bērnus pie sevis).

Tagad mēs esam pabeiguši, tagad paņemsim krūzes un novietosim tās labi apgaismotā vietā. Kāda veida vieta ir šie puiši?(bērnu atbildes) Jā, tiešām vajag nolikt uz palodzes.Bet vienu glāzi noliksim skapī - kur maz gaismas. Katru dienu mēs ievērosim un ierakstīsim mūsu novērojumu faktus šajā dienasgrāmatas tabulā katru dienu saskaņā ar nosacītās zīmes, ar kuru iepazināmies pēdējā nodarbībā.(Skolotājs piestiprina pie magnētiskās tāfeles galdu).Tagad mēs noliekam atpakaļ darba aprīkojumu un mazgājam rokas(skolotājs aicina bērnus pie sevis). Labi darīts, iestādījām sīpolus, tagad gaidīsim ražu!

Nodarbības analīze:

  1. Ko mēs atradām skaistajā somā?
  2. Kāda kultūra ir sīpols?
  3. Lūdzu, nosauciet šodien izmantotās sīpolu stādīšanas metodes un noteikumus? Vai jums patika šī aktivitāte?

Lietotas grāmatas:

  1. Grigorova N.I. Piezīmju kolekcija par ekoloģiju pirmsskolas izglītības iestādei - Borisoglebska: “Christina”, 1998.
  2. Gorkova, L.G. Vides izglītības nodarbību scenāriji pirmsskolas vecuma bērniem (vidējā, augstā, sagatavošanas grupa) - Maskava: VAKO, 2005.
  3. Nikolajeva S.N. Ekologs iekšā bērnudārzs- Maskava, 2003.

Vidējās grupas nodarbība

Mērķis:
1. Iepazīstināt bērnus ar sīpolu stādīšanas procesu.
2. Prasmju veidošana dažādās aktivitātēs dabā.
3. Sniedziet pamatjēdzienus par dabīgajiem vitamīniem.
4. Izkopt vēlmi sasniegt rezultātus un piedalīties kopīgā lietā.
Programmatūras uzdevumi:
1. Nostiprināt zināšanas par sīpolu uzbūvi, augu augšanai nepieciešamajiem apstākļiem;
2. Nostiprināt zināšanas par objekta krāsu, formu un prast noteikt pēc tā īpašībām;
3. Iemācīt bērniem stādīt sīpolus;
4. Ieaudziniet darba mīlestību.
Materiāls nodarbībai: podi ar irdenu augsni, lejkannas ar ūdeni.

Bērni sēž uz krēsliem ap galdu.
Skolotājs uzdod mīklas:
"Vectēvs sēž, ģērbies simts kažokos, kas viņu izģērbj, tas lej asaras."
"Ak, un dusmīgs, lai gan viņš ir mazs!
Viņš palaida bultas saulē.
Bultas netrāpīja saulē
Viņi nolaidās uz mūsu šķīvjiem. "(sīpols)
Kas, jūsuprāt, ir jādara, lai iegūtu zaļos sīpolus? (bērnu atbildes)
Tieši tā, sīpoliem vajag diedzēt.
Kas nepieciešams, lai augs augtu? (bērnu atbildes)
Šim nolūkam jums ir nepieciešams: zeme, ūdens, gaisma, siltums.
Vai vēlaties, lai mūsu grupā aug zaļie sīpoli? (bērnu atbildes)
Rūpīgi apskatiet šeit, lai redzētu, kā tas būtu jādara. Sīpoli jāstāda plastmasas traukā ar augsni. Kā pareizi iestādīt sīpolu?
- Ar kociņu izveidojiet zemē caurumu, iestādiet sīpolu, apkaisiet to ar zemi augšējā daļa veikta, tad ūdens.
Bērni skatās uz spuldzēm, salīdzina tās un izdara secinājumu
Visiem sīpoliem ir brūni sausi zvīņas, grūti pieskarties, sīpola apakšā ir vecas saknes. Šāda veida sīpolus sauc par sīpoliem.
Kā pareizi iestādīt sīpolu, kādu daļu stādīt zemē? (bērni izveido zemē bedrīti, iestādiet sīpolu tā, lai tā augšējā daļa izvirzītu no zemes).


Kas vēl jādara? (jālaistīt, bērni laiž pārmaiņus)
Ir piedāvāti vairāki sīpolu stādīšanas varianti: plastmasas traukā ar augsni, glāzē ar vati un glāzē ar ūdeni.








Un tagad mēs stādīsim burkānus un bietes zemē, lai savāktu sēklas nākamajai ražai.





Klausieties dzejoļus par šiem dārzeņiem.
"Ja jūs ēdat burkānus biežāk, jums nav nepieciešama apmācība:
Dzeriet burkānu sulu katru dienu – būsiet stiprs un vesels."
"Visi puiši zina bietes, mums ir jāēd bietes biežāk!"
Un nav garšīgāku salātu par biešu vinegretu. "


Nu ko, esam gatavi pavasara atnākšanai!

Mērķis: parādīt sīpolu nozīmi cilvēka veselībai.

  • Veidot bērnos priekšstatu, ka sīpoli ir dzīvs augs un tiem augšanai nepieciešams ūdens, gaisma un siltums; ka attīstības gaitā tas mainās (parādās un aug saknes un lapas).
  • Attīstīt radošumu un komunikācijas prasmes.
  • Izkopt pareizu attieksmi pret veselību, iemācīt to uzturēt pavasarī ar vitamīnu un zaļo sīpolu palīdzību.

Projekta ideja– veidot pirmsskolas vecuma bērnu ekoloģisko izglītību, intensificēt prāta un meklēšanas darbību.

Materiāls nodarbībai: sīpoli katram bērnam, lejkannas ar ūdeni, dekoratīvi dekori sīpoliem, trauki ar zemi stādīšanai, diļļu un pētersīļu sēklas.

Izglītības un izziņas aktivitāšu gaita:

Skolotājs lūdz bērnus nostāties aplī.

Audzinātāja: - Bērni, sveicināsim viens otru un ciemiņus.

Sadosimies rokās un uzsmaidīsim viens otram.

Audzinātāja: - Uzmini mīklu: “Sēž vectēvs, ģērbies simts kažokos, kas viņu izģērbj, tam birst asaras.

Bērni: - Sīpols.

Audzinātāja: - Kāpēc viņi saka: "Sīpoli izraisa septiņas kaites?"

Bērni: - Tas ir vitamīns, sīpoli palīdz cilvēkiem izārstēties.

Audzinātāja: - Kas, jūsuprāt, ir jādara, lai iegūtu zaļos sīpolus? (rādot loka bultas, bērnu atbildes). Lai iegūtu šīs bultiņas (tās tā sauc, jo izskatās pēc bultām), ir jāizdīgst sīpoli.

Audzinātāja: - Kas nepieciešams augu augšanai?

Bērni:- Nepieciešams: zeme, ūdens, gaisma, siltums.

Sīpolu stādīšana

Audzinātāja: - Jūs vēlaties, lai mēs audzētu zaļos sīpolus.

Bērni:- Jā, gribam!

Audzinātāja: - Ieliksim viņu cietumā.

Audzinātāja: - Skatieties, bērni, kas ir mūsu viesis?

Bērni: - Čipolino.

Audzinātāja: - Kas ir Čipolino?

Bērni:- Pasaku varonis ir loks.

Audzinātāja: - Skaties, viņš nav viens. (Uz šķīvja ir sīpoli, bērni uz tiem skatās.)

Ieliksim viņu cietumā. Un mēs uztaisīsim tādas pašas acis kā Čipolino.

(Bērni sēž pie galda un pielīmē acis sīpolam.)

Audzinātāja: - Kas nepieciešams, lai iestādītu augu?

Bērni: - Jums ir vajadzīga zeme, ūdens un kaut kas, ko stādīt.

Audzinātāja: - Atvedīsim visu. (Bērni stādīšanai līdzi ņem lejkannu, lāpstiņu, priekšautus, eļļas lupatiņu un veidnes.)

Audzinātāja: - Un, lai pats nesasmērētos un nenosmērētu galdus, ko darīt?

Bērni: - Uzvelc priekšautus, uzklāj galdus. (Bērni uzvelk priekšautus un pārklāj galdus ar eļļas drānu.)

Audzinātāja: - Kas, jūsuprāt, ir jādara pašā sākumā? (Bērnu atbildes.) Jā, ieberiet stādīšanas formā augsni. Cik daudz zemes man vajadzētu ielej? (Skolotājs rāda, bērni palīdz liet.)

Audzinātāja: -Kā pareizi iestādīt sīpolu. Kādu daļu to stādīt zemē.

Bērni: - Kur ir saknes?

Skolotājs iesaka izveidot caurumu zemē. Izvēlieties stādīšanas dziļumu.

Audzinātāja: - Padomā, kas vēl jādara? Vai man ir nepieciešams laistīt sīpolu?

Bērni: - Jā! (Bērni laista iestādīto sīpolu.)

Audzinātāja: Iestādītos sīpolus liksim logā, kur ir vairāk saules un gaismas, kas nepieciešama sīpolu augšanai.

Audzinātāja: - Un tagad bērni, iesaku atzīmēt mūsu novērojumus savā dienasgrāmatā, uzraudzīt sīpola augšanu. (Skolotājs parāda tabulu, kuru bērni aizpildīs.)

Audzinātāja: - Nu mēs ar tevi smagi strādājām, spēlēsim.

Spēle "Atrodi sev palīgu"

Audzinātāja: -Katrs no jums saņem dārzeņa attēlu. Tiklīdz skolotājs dod zīmi, tu bēg. Pēc komandas “Atrast sev pāri” jūs, kuriem ir vienādi attēli, tiek savienoti pārī. (Spēlē jāpiedalās nepāra skaitam bērnu un spēles beigās viens paliek bez pāra.)

Sīpolu stādīšanas rezultāts pēc 2 nedēļām

Jeļena Litago

Skatīt projektu: pētījumi un informācija

Dalībnieki projektu: bērni, vecāki, skolotāji.

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem, kultivētajiem augiem, veidiem augt un rūpēties par tiem. Veidojiet idejas par lietošanu Lūks cilvēks dažādās dzīves sfērās, prasme iekārtot sakņu dārzu uz loga.

Vecāku iesaistīšana minidārza veidošanā.

1. posms:

Tēmas diskusija ar vecākiem projektu;

Palīdzības nodrošināšana kultūraugu kopšanas procesā;

Skatīšanās kopā ar bērniem Lūks(forma, krāsa, izmērs);

Sīpolu stādīšana;

Stādu novērošana;

Sīpolu kopšana (nepieciešams laistīt, gaisma).

Praktiskā daļa:

Sīpolu audzēšana;

Novērojums ar skici Lūks;

Dekors projektu;

Sīpolu informācijas prezentācija "Septiņu slimību loks".

Prezentācija bērniem:

Zaļie vitamīni (lietošana sīpoli pārtikai)


Vecākiem:

Pabalstu informācijas prezentācija Lūks.

Rezultāts:

1. Mācīt bērnus stādīt sīpolus un tos kopt, iepazīstināt ar to kopšanas nosacījumiem;

Mēģiniet sniegt zināšanas par zaļās krāsas priekšrocībām sīpoli ziemā.


1. Zināšanu un ideju veidošana par zaļo izaugsmi Lūks istabas apstākļos gan traukā ar zemi, gan glāzē ūdens.

2. Iegūt zināšanas par uzbūvi Lūks.


Pielietošanas metodes: novērojumi, sarunas, eksperimenti.

Kooperatīvā darbība bērniem: « Sīpolu stādīšana» .


Novērošana: "Pirmais zaļais", "Vitamīni bērniem".


Didaktiskās spēles: "Kur tas aug?", "Kas ir papildus?", "Brīnišķīga soma", "Uzzināt, pieskaroties", "Pagaršo to", "Kas tas ir?".

Mācāmies dzejoļus, mīklas, teicienus par dārzeņiem, lasām dzejoļus par dārzeņiem.

Aplūkojot dārzeņu ilustrācijas un attēlus.

Īstenošana projektu.

Projekts radās pēc pašu bērnu iniciatīvas grupas. Studējot sakņu dārza stādīšana uz loga Kā likums, mēs vispirms stādām sīpolus. Sarunas laikā ar bērniem noskaidrojās, ka viss zināt: sīpoli ir veselīgi, tos vajag ēst, lai nesaslimtu. Kas tajā ir noderīgs un kā vēl to var izmantot? Bērni nevarēja atbildēt uz šo jautājumu.

Informāciju par sīpoliem viņi kopā ar vecākiem meklēja grāmatās, internetā un televīzijas programmās; Viņi novēroja sīpola augšanu un attīstību, pieskatīja to, veica eksperimentus, lai noteiktu augu augšanai un attīstībai nepieciešamos apstākļus, kā arī konkursu par labāko dārza noformējumu.

rezultātus projektu.

Bērnu izziņas darbība, kas atspoguļota grāmatā "Viss par sīpoliem" ar bērnu un vecāku stāstiem, fotogrāfijām;

Vizuālās jaunrades attīstība, kas izpaužas bērnu zīmējumos grāmatai "Viss par sīpoliem";

Dažādi dizaina risinājumi sakņu dārza dekorēšanai uz loga;

Bērni izrādīja vēlmi dārzā iestādīt citus derīgus augus un izveidot par tiem grāmatu "Vitamīni dārzā".

Strādāt pie projektu palīdz uzlabot mikroklimatu grupai. Bērni ieguva pārliecību par sevi un savām iespējām, viņu acīs varēja redzēt prieku un gandarījumu par iespēju izrādīt patstāvību un iniciatīvu notiekošajās pētnieciskajās un izziņas aktivitātēs. Dizains aktivitāte palīdz uzkrāt sociālo pieredze: spēja sazināties ar vienaudžiem kopīgas aktivitātes, izklāstīt kopīgās rīcības plānu, izvērtēt vienaudžu rīcību un rīcību. Tas savukārt kļūs par pamatu turpmākai veiksmīgai skološanai.

Gatavā produkcija

Mēs savā dārzā izveidojām dobes

Viņiem viss ir kārtībā, zaļie sīpoli dīgst,

Viņiem viss ir kārtībā, sīpoli aug skaisti,

Ne velti ravējām dobes.

Mēs smagi strādājām - laistījāmies pēc sirds patikas,

Sīpols izaudzis garš, neko labāku neesam redzējuši.

No rīta dārzā,

Paskaties uz dārza gultu

Zaļie sīpoli vējā

Veic vingrinājumus.

Cik brīnišķīgi ir dārzā

Strādājiet skaidrā dienā.

Silti sīpoli klīst pa dārza gultu,

Melnā augsne smaržo pēc sīpoliem.

Šodien ir dzimis sīpols -

Apaļš priekam un elastīgs.

Iesim tev līdzi uz dārziņu.

Mums tur ir daudz rūpju!

Laistiet sīpolu no lejkannas

Un mēs sēdēsim uz soliņa.

Asaras ir krusa, es sagriežu sīpolus

Apaļi un apaļi, apaļi un apaļi,

Bumbā ir bumba, gredzenā ir gredzens,

Sejā līs lietus.

Kā dzīvs žogs apkārt

Zaļās virsotnes izlika sīpols.

Vitamīni visu gadu

Ak, cik nepieciešams

Lai nesaslimtu

Gripa un iekaisis kakls.

Es esmu katra ēdiena garšviela

Es vienmēr esmu noderīgs cilvēkiem.

Jā, es neiebilstu pret vitamīniem,

Bet tie nav redzami zupā,

Tur peld tikai viens sīpols.

Tieši tas ir aizvainojoši.

Zeltains un veselīgs

Vitamīns, lai arī ass,

Tam ir rūgta garša...

Tanja ieradās sarafā:

Viņi sāka izģērbt Tanju,

Raudam un raudam.

Atbilde: Sīpols.

Mediķi uzskata, ka zaļie sīpoli jāēd katru dienu. Pirmkārt, tas izraisa atlasi liels daudzums kuņģa sula un sālsskābe, kas veicina gremošanas procesu un labāku pārtikas uzsūkšanos. Otrkārt, 100 g zaļā Lūks satur apmēram 50 mg C vitamīna. Ar šo daudzumu pietiek, lai apmierinātu pieauguša cilvēka ikdienas vajadzību. Īpaši vērts atzīmēt, ka zaļie sīpoli, atšķirībā no sīpoliem, satur hematopoēzei nepieciešamo hlorofilu. Tāpēc tas ir īpaši nepieciešams cilvēkiem, kas cieš dažādi veidi anēmija.

Jāatceras, ka zaļajos sīpolos visvērtīgākais ir baltais gaļīgais kāts, noder spalvas līdz 10 cm no baltās daļas. Pārējais ir zaļš Lūks var izraisīt dažas nevēlamas blakusparādības, piemēram, fermentāciju kuņģī, galvassāpes, aizkaitināmību vai miegainību. Tātad, izmetīsim visu nevajadzīgo un sāksim ārstēšanu!

Publikācijas par šo tēmu:

Fotoreportāža “Dārzs uz loga. Sīpolu audzēšana" Pedagoģe Juliana Jurjevna Bylkova Mērķis: ieinteresēt bērnus sīpolu audzēšanā logā.

Abstrakts no izglītojošās aktivitātes “Sīpolu stādīšana” otrajā junioru grupā GCD kopsavilkums par tēmu “Sīpolu stādīšana” otrajā daļā jaunākā grupa. Sastādīja skolotāja Pečkareva T.P. Mērķis: stimulējošu apstākļu radīšana.

OOD par darba izglītību vecākā grupa par tēmu “Sīpolu stādīšana” Programmas saturs: iepazīstināt bērnus ar augu audzēšanu; mācīties.

"Stādot sīpolus." Eksperimentālās aktivitātes vecākajā grupā Mērķis: iepazīstināt bērnus ar sīpolu stādīšanas procesu. Iemācieties lietot vārdus runā, koncentrējoties uz vārda dzimumu, definējot objektu pēc tā.

Sīpolu stādīšana. Viens, divi, trīs, četri, pieci Mēs stādīsim sīpolus! Viņi strādāja kopā, izklaidējās, viņi laistīja - viņi nebija slinki, kad bija aiz loga.

© eurosportchita.ru, 2024
Sporta veidi. Veselīga dzīvesveida portāls